Soru ve Cevap İçin Kısa Cevaplar Kategorisi Eklendi

Sorular ve Cevaplar Hakkında

Soru-Cevap sistemimizi kurduktan sonra çok ciddi bir talep oldu. Bu gayet güzel bir durum. Her büyük talep gören sistemlerde olduğu gibi soru-cevap sistemimizi de geliştirip iyileştiriyoruz.

Bütün sorulara olabildiğince ayrıntılı cevap vermeye çalışıyorum. Öyle ki bazen bir sorudan sorular üretip, onları da cevapladığımı, soruların kendisine bakarak anlamak zor değil. Bunun nedeni o sorunun türevleri konusunda akla gelen soru işaretlerini giderip tam anlamıyla faydalı bir cevap vermek.

Fakat konular çok fazla uzuyor ve okuyanın sorudan almak istediği cevap için bütün makaleyi okuması gerekiyor. Bazı sorular ise bir cümle ile cevaplanacak nitelikte oluyor. Bu nedenle onları pas geçmek durumunda kalıyorum. Hiç bir soruyu da pas geçmek istemiyorum. Bu zamana kadar Kodcu Herif Facebook Sayfasından iletişime geçen herkese cevap vermiştim. Oradan mesaj atmayı kapatıp, sorulan bir sorudan herkesin faydalanabilmesi için yeni kurduğumuz soru-cevap sisteminde de kimsenin sorularını cevapsız bırakmak istemiyorum. Bu nedenle Ertuğrul isimli bir kardeşimden gelen öneri ve gerçekten gereklilik görmem neticesinde kategorisini açıyorum. (İlgin için teşekkürler Ertuğrul)

sayın kodcu bey soru cevapları ikiye ayırsanız , bi böyle uzun uzun cevap yazdıgınız kısım bi de bir iki cümlelik cevapların bulunduğu kısa-kısa bölümü olsa daha yararlı olur bence.
sevgiler, saygılar.

Bu kategoride, kurallar çerçevesinde olan en basit sorulara, bir cümlelik cevaplar verilmesi gerekse dahi konu açılarak cevap verilecektir. Özellikle kod istemeyin ve hiç kimseye faydası olmayacak kişisel sorular sormayın gençler. Çünkü burada maksadımız sadece eğlenceli bir dille bilgi vermek ve yardımcı olmak.

Uzun cevaplar Soru & Cevap kategorisi altında, kısa cevaplar Soru & Cevap kategorisinin altında bulunan Kısa Cevaplar kategorisinde yer alacaktır.

Şu anda bir çok cevaplanmayı bekleyen soru var. Gecikmeden dolayı kardeşlerimin “bizi sallamıyor” diye düşünmesini kesinlikle istemiyorum. Sadece zamanla alakalı bir sıkıntı söz konusu. Bütün sorular cevaplanacaktır 😉

Soru - Cevap Sayfası İçin Tıklayın

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı