Soru & Cevap Sistemi Tekrar Açıldı!

Soru & Cevap Sistemi Tekrar Açıldı!

KodcuHerif.Com ‘un büyük ilgi gören, kısa sürede ilginin doruğa ulaştığı, yaklaşık 1 sene önce kapattığımız sistemi tekrar açıldı!

Soru & Cevap sistemini bundan yaklaşık 1 sene önce kapatmıştık. Bunun gerekçeleri arasında, Soru & Cevap sistemini kapattığımız dönemde talebi karşılayamayacağımız kadar çok fazla soru gelmesi, gelen soruların bazılarının sabır sınırlarını zorlar nitelikte olması ve üzerinde çalışmaya başladığımız Bilinmeyen Bilişim kitabında ilerlememize ciddi engel teşkil etmesi gibi daha sayılabilecek pek çok unsur vardı. 

Bilinmeyen Bilişim kitabının çıkması Soru & Cevap sisteminin tekrar açılmasında önemli rol oynadı. Diğer bir gerekçe olan çok fazla soru gelmesi ve bu gelen soruların bazılarının sabır sınırlarını zorlaması meselesini de çok daha net kurallar koyarak aşabileceğimize inanıyorum. Bu nedenle aşağıda yer alan kurallara uymayan sorular cevaplanmayacak. Sorusunun cevaplanıp cevaplanmayacağını ya da neden cevaplanmadığını merak eden arkadaşlar olursa öncelikle olarak bu kuralları okumasında fayda var.

Onun öncesinde dikkat edilmesi gereken birkaç unsura değinelim.

Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

*Sorulan sorular KodcuHerif.Com ‘da konu açarak cevaplanacaktır. Bu nedenle sorduğunuz sorunun anlaşılabilir şekilde yazılması önemlidir.

*Sorulan sorunun içerisinde linki yer alırsa soru, o link düzenlenerek konuya eklenir.

*Soru gönderme formunda adınızın yazılması istenilir. Soru gönderme formunda belirttiğiniz isim, sorunuzun cevaplanacağı konuya eklenmez. Sadece sorduğunuz soru eklenir. Dolayısıyla adınızın bilinmesini istemiyorsanız, sorduğunuz sorunun içerisinde adınızı yazmayın.

*Sorduğunuz sorunun cevaplanma süresi, cevap bekleyen soruların fazlalığı ve kişisel hayattaki iş yoğunluğuna bağlı olarak değişir. 1 gün içerisinde de cevaplanabilir, 1 ay içerisinde de cevaplanabilir. Lakin kurallara uygun olan bütün sorular er ya da geç cevaplanır.

*Sorulan soru, konu açılarak cevaplanır ve soruyu soran kişiye, sorusunun cevaplandığına dair mail gönderilmez. Bu nedenle sorusunun cevabını almak isteyen kişi KodcuHerif.Com ‘u ve sosyal medya hesaplarını takip etmelidir.

*Sorulan sorunun net ve anlaşılabilir olmama durumunda, soruyu soran kişiye, daha net anlaşılabilmesi için mail ile dönüş yapılabilir. Bu nedenle aktif olarak kullandığınız mail adresinizi, doğru yazmaya özen gösterin ve doğruluğundan emin olun. Yazdığınız mail adresi hiçbir yerde yayınlanmaz ve hiçbir zaman nedeniyle spam mail gönderilmez.

*Sorduğunuz sorunun cevabı, Bilinmeyen Bilişim kitabında ziyadesiyle mevcut ise, Bilinmeyen Bilişim kitabına sahip olmanın öneminin azalmaması için, size Bilinmeyen Bilişim kitabına sahip olmanız önerilebilir. 

*Sorduğunuz sorunun daha önce cevaplanmış olma ihtimaline karşılık, soruyu sormadan önce arama yapılması gereklidir.

Soru & Cevap Kuralları

*Android uygulama geliştirmeye dair ya da herhangi bir yazılım dilinde proje yaparken karşılaşılan sorunun çözümüne dair sorular,

*”X üniversitesinin Y bölümü iyi midir?” gibi sorular,

*Konu açarak değil, mail üzerinden cevaplanması istenilen sorular,

*”Kafamda bir proje var, yapar mısın?” ya da “projede takıldığım bir nokta var, el atar mısın?” gibi sorular/talepler,

*Saygı çerçevesinin dışında, emrivaki şekilde sorulan sorular,

*Soru gönder formu dışında, konuların altında yer alan yorum bölümünden ya da Kodcu Herif sosyal medya hesaplarından sorulan sorular cevaplanmayacaktır.

Soru Gönderme sayfası için buradan buyurun: http://www.kodcuherif.com/soru-gonder

SONUÇ

Tüm bunların yanı sıra KodcuHerif.Com ‘da çok daha genele hitap eden ve çok daha fazla kaliteli vakit geçirmeye yönelik düzenlemeler ve yenilikler çok yakında duyurulacak. 

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı