Soru & Cevap Sistemi Yakında Tekrar Açılıyor!

Soru & Cevap Sistemi Yakında Tekrar Açılıyor!

KodcuHerif.Com kurulduktan kısa bir süre hayata geçirdiğimiz sistemi kısa sürede büyük ilgi görmüştü. Bundan yaklaşık 1 yıl önce çeşitli nedenler ile kapatmıştık ve KodcuHerif.Com takipçileri tarafından bu büyük üzüntü ile karşılanmıştı. Son günlerde KodcuHerif.Com çalışmalarına hız vermemiz nedeniyle sistemi yakında tekrar açılıyor!

Son dönemde yoğun bir şekilde kitap projesiyle ilgilenmemiz nedeniyle KodcuHerif.Com ile ilgilenemedik. Öyle ki, KodcuHerif.Com takipçileri her gün en az 1-2 yazıya alışkınken, ayda 1-2 yazı yayınlar olduk. Fakat buna karşılık yazılarımız günlük değil, uzun süreli olduğu için ziyaretçi sayımız 2-3 kat arttı. Kitabın yazılma sürecide bitti ve son çalışmalarını da bitirmek üzereyiz. Bu nedenle KodcuHerif.Com ‘u eskiden aktif olduğu günlere döndürmenin vakti geldi =)

Soru & cevap sistemini kapatmamızın ardından gözlem yapma fırsatı da buldum. Bilişime dair herhangi bir konuda bilgiye ihtiyaç duyan genç kardeşlerim, aradıkları bilgiye ulaşmak isterken, danışmanlık adı altında ücret talep eden kişiler ile karşılaşmak durumunda kalıyor. Bunun yanı sıra sırf çıkarları için boş vaatler verenlerde gördüm. Bu durumdan da ziyadesiyle rahatsız oldum. Zira kendisini geliştirmek, bilişime dair bir alanda başarılı olmak isteyen genç kardeşlerimden çıkar elde etme çabası fırsatçılık olarak nitelendirilebilecek bir şeydir. Elbette danışmanlık hizmeti vermek yanlış ya da ayıp değildir. Fakat danışmanlık hizmeti için, ciddi ve resmi bir şekilde para kazanma amacı güden firmalardan ücret talep etmek varken, gidip de başarılı olmak ve bilgiye muhtaç gençlerden talep edilmesi beni rahatsız eden bir durum.

Bu vesile ile soru & cevap sistemi sayesinde aslında ne kadar doğru, iyi niyetli bir hareket içerisinde olduğumuzu ve ülkemizde bilgiye ihtiyaç duyan genç kardeşlerimiz için ne kadar ciddi bir açığı kapattığımızı daha net görmüş oldum. Dolayısıyla soru & cevap sistemini açmak kısmende olsa bir tercih olmaktan çıktı ve bir zorunluluk haline geldi.

Tabi soru & cevap sisteminin kapanmasında sadece kitap çalışması ve kişisel hayatımızdaki iş yoğunluğu değil, gelen soruların fazlalığı ve bazılarının belirlediğimiz kurallar dışında olması da ciddi öneme sahip. Bu nedenle soru gönderme sistemi için çok daha net kurallar koyacağız. Bu kuralların başında da yaptığı bir yazılım projesinde hata alan kardeşlerimin, hatalarının çözümüne dair sordukları soruların cevaplanmayacak olması gelecek. Diğer kurallar soru & cevap sistemi açıldığında bir konu açılarak duyurulacak.

Soru & Cevap sistemi ne zaman açılacak?” sorusunun cevabına gelelim. Dün kitap çalışmasında son düzlüğe girdiğimizi Kitap Çalışması ile İlgili En Son Gelişmeler konusu ile duyurmuştuk. Dolayısıyla kitap çıktıktan kısa bir süre soru & cevap sistemi açılacak. Tahmini zaman ise aralık ayının ortası olacak. Şimdiden soru göndermek isteyen arkadaşlar isterlerse iletişim sayfasından gönderebilirler fakat büyük ihtimal 1 ay sonra cevaplanacak.

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı