Bilinmeyen Bilişim Kitabı Sonunda Çıktı!

Bilinmeyen Bilişim Kitabı Sonunda Çıktı!

Bundan tam 1 buçuk yıl önce yani 5 Haziran 2015 ‘te Kodcu Herif Takipçilerinin Belirlediği Konularda Kitap Yazıyor konusu ile kitaba dair ilk duyurumuzu yapmıştık. Aradan geçen bu 1 buçuk yıllık süre zarfında 150 ‘den fazla konu başlığı tavsiyesi geldi ve aralarından kitabın ana konusuna hitap eden 30 civarı konu başlığı seçildi. Seçilen her bir konu özenle yazıldı. Kitap için web sitesi ve sosyal medya hesapları kuruldu. Kitabın basılması için başta maddi gereksinimleri karşılamak üzere, tasarım, düzenleme, baskı işleri, yasal zorunlulukları giderme gibi çok sayıda uğraş verildi. Tüm bunların neticesinde kitabı sonunda çıktı!

Kitabın İçeriği

Kitaba dair ilk açtığımız konuda da belirttiğimiz üzere kitap 7’den 77 ‘ye herkese hitap edecek şekilde yazılmaya özen gösterildi. Bilişim alanında çalışan, çalışmak isteyen, ilgi duyan, merak eden, bilişime yönelik girişimde bulunmak isteyen ya da sadece temel seviyede internet kullanan herkes Bilinmeyen Bilişim kitabında kendisine hitap eden en az birkaç bölüm bulacak. Aynı şekilde yine 7’den 77’ye herkesin anlayabileceği, okurken zevk alacağı, yer yer eğleneceği bir anlatıma sahip.

Bilinmeyen Bilişim kitabı 4 bölümden oluşuyor;

İlk bölümde yazılım, tasarım, sosyal medya ve arama motoru optimizasyonu alanlarında bilgiler verilmesinin yanı sıra, kişilerin kendilerini geliştirmeleri için neler yapması gerektiğine değiniliyor.

İkinci bölüm olan bilişim sektörü, bilişim alanında bir firmada ya da freelance olarak çalışmak, internetten para kazanmak gibi konular yer alıyor.

Üçüncü bölümde ise girişimcilik ile ilgili konular bulunuyor. Kendi işinizi kurmaktan, bir proje yapmak, projeye destek almak ve e-ticarete dair bilinmesi gereken pek çok unsur ele alınıyor.

Dördüncü bölüm ise kişisel gelişim. Bu bölümde de bilişim alanında başarılı işler yapmak, interneti ve sosyal medyayı etkin kullanmak, kişilerin kendisini bilişim alanında geliştirmesine yönelik bilgiler bulunuyor.

Bu noktaya kadar belirtilenden çok daha fazlası kitapta mevcut. Ayrıca kitapta bulunmayan tek şey, kitabın sayfa sayısını arttıran ve olduğundan daha fazla bilgi varmış gibi gösteren gereksiz resimler. Bu tarz gereksiz resimler olmaması nedeniyle kitap, standart bir kitaba nazaran 2 kat fazla bilgi barındırıyor.

Diğer Bilgiler

Kitap tam 200 sayfa. Bakıldığında göz yormayacak, rahatlıkla okunabilecek bir yazı fontu tercih edildi. Kağıt ise, standart kalitesiz kabul edilen, kitap kağıdı değil, 1. kalite kağıt kullanıldı. 

Kapak için yine kaliteli olması ve görünmesi adına parlak selefon tercih edildi. Ayrıca kitabın içeriğinin kalitesini kapağından belli eden tasarım için Burkay Şahin DOĞAN ‘a tekrar tekrar teşekkür ederim.

Kitabın Web Sitesi ve Sosyal Medya Hesapları

Kitap ile ilgili bütün gelişmeler artık KodcuHerif.Com ‘dan paylaşılmayacak. Kitabın kendisine ait bir web sitesi var =) Orada kitaba dair gelişmeler ve kitabın içeriğine hitap eden paylaşımlar yer alacak. Elbette kitapla ilgili en ciddi gelişmeleri KodcuHerif.Com ‘da yayınlayacağız.

Kitabın Web Sitesi: www.bilinmeyenbilisim.com

Facebook Adresi: www.facebook.com/bilinmeyenbilisim

Twitter Adresi: twitter.com/bilinmeyenbk

Instagram Adresi: www.instagram.com/bilinmeyenbilisim

Bu adreslerde Bilinmeyen Bilişim kitabına ve kitabın içeriğine yönelik paylaşımlar yer alacak. Ayrıca Türkiye ‘nin okurları ile en fazla iletişim halinde olan kitabı olacağına inanıyorum =)

Sipariş

Daha öncede belirtmiştik, kitap ilk etapta sadece HediyeGerek.Com, N11 ve GittiGidiyor ‘da satılacak. D&R, İdefix, Kitap Yurdu gibi kitap satışı gerçekleştirilen sitelerde satılmayacak. Bunun nedeni o sitelerde satılması için yayınevleri ile anlaşmak zorunda olunması ve yayınevleri ile çok sayıda sıkıntılar yaşanması. Bu sıkıntılar arasında sürecin uzaması, sipariş edilen kitabın günler sonra teslim edilmesi gibi çok sayıda unsur var. Bu nedenle kendi göbek bağımızı kendimiz kesiyoruz ve bu sayede kitabı hafta içinde sipariş etmeniz durumunda ertesi gün elinizde olmasını sağlıyoruz. 

Kitabın satılacağı ilk adres sadece HediyeGerek.Com olacak. Bir iki hafta kadar sonra N11 ve GittiGidiyor ‘da da satışa sunulacak. Lakin N11 ve Gitti Gidiyor komisyonları nedeniyle, HediyeGerek.Com ‘da olduğundan daha pahalıya satılacak.

Benzer kalitedeki kitapların fiyatı 20-25 TL civarı iken, Bilinmeyen Bilişim kitabı ilk etapta 14.90 TL ‘ye satılacaktır. Fakat bu fiyat çıkış fiyatı olup, kontenjanlar ile sınırlıdır ve kısa süre sonra fiyat artacaktır. Ayrıca Bilinmeyen Bilişim kitabı vesilesi ile kupa bardak, yastık gibi ürünleri de indirimli olarak alma imkanına sahip olacaksınız. 

HediyeGerek.Com ‘da Kredi Kartı ya da Havale/EFT ile de ödeme imkanı bulunmaktadır. Üye olup ya da olmayıp sipariş verilebilir. Kapıda ödeme sistemine, çeşitli sorunlar barındırması nedeniyle henüz karar verilmedi. Karar verildiğinde ve bunun için gerekli anlaşmalar yapıldığında duyurulacaktır.

Bilinmeyen Bilişim Kitabına ve Beraberinde Birbirinden Kaliteli Ürünlere Hemen Sahip Olmak İçin TIKLAYIN: http://www.kodcuherif.com/kitap-siparis

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı