KodcuHerif.Com ‘daki Önemli Gelişmeler

KodcuHerif.Com 'daki Önemli Gelişmeler

Herkese merhaba. Son 1 aydır KodcuHerif.Com ‘da ciddi değişiklikler ve gelişmelerin bir iki tanesi için duyuru yapmıştık. Bunlardan en önemlisi, KodcuHerif.Com takipçilerinin belirlediği konu başlıklarında yazılan Bilinmeyen kitabının çıkması, diğeri uzun zamandır açılması beklenilen Soru & Cevap sisteminin tekrar açılması. Fakat bu 2 önemli gelişme buz dağının sadece görünen kısmı. Her bir gelişme için ayrı ayrı konu açacağımıza, yakın zamanda bütün yapılan ve yapılacak olan gelişmeleri tek bir konu altında toplamak daha sağlıklı olacaktır.

KodcuHerif.Com ‘da yapılan ve yapılacak olan köklü değişiklikler nelermiş, beraber göz fırlatalım…

Konsept Değişti

KodcuHerif.Com, kurulduğu dönemde amaç sadece yazılıma dair kodlar ve bilgiler paylaşmaktı. Bu nedenle ilk etapta site başlığı “  – Android, C Sharp, ASP.NET, MS SQL, HTML5, Photoshop” şeklindeydi. Fakat KodcuHerif.Com ‘un konularının ciddi bir bölümünü oluşturan sorular ve sorulara verilen cevaplar biraz daha geniş kitleye hitap etmesine neden oldu. Bu nedenle uzun süredir site başlığı “Kodcu Herif  – Yazılım, ve Bilişimin Eğlenceli Adresi” olarak geçiyordu.

Hem bilişim sektörü ve bilişimin sektörünün içinde barındırdığı , konularında ülkemizde bilgiye daha fazla ihtiyaç duyulması hemde KodcuHerif.Com takipçi kitlesinin ağırlıklı olarak bu 3 temel unsurla ilgilenmesi nedeniyle KodcuHerif.Com ‘un yeni site başlığı “Kodcu Herif  – Bilişim, Girişimcilik ve Kişisel Gelişim” şeklinde değişti. Dolayısıyla KodcuHerif.Com ‘da bundan sonra bilişim ve bilişime bağlı kalınarak kişisel gelişim ve girişimcilik konularına ağırlık verilecek. Bu sayede de, zaten geniş kitleye hitap ederken, çok daha fazla geniş kitleye hitap edecek.

Video Sayfası Oluşturuldu

Video Sayfası OluşturulduKodcuHerif.Com kurulduğu günden bu yana hep bilgiyi eğlenceli bir anlatım ile sunan bir site olmayı amaçladı ve bu şekilde sunmaya özen gösterdi. Bu nedenle de çok sevildi. KodcuHerif.Com ‘a dair yapılan her yenilikte de, KodcuHerif.Com ‘un daha eğlenceli ve daha kaliteli vakit geçirmeye yönelik değişiklikler yapılması hedeflendi. Hiç şüphesiz ki internette video izlemek, eğlenceli vakit geçirmek isteyen herkesin tercihi. Bunun için uzun zaman önce video kategorisi açtık fakat video kategorisine gerekli ilgi ve hassasiyeti gösteremedik.

Bundan sonra ise KodcuHerif.Com ‘da çok daha fazla video paylaşımı yer alacak. Bu videolar da KodcuHerif.Com ‘un yeni konsepti olan bilişim, girişimcilik ve kişisel gelişim ağırlıklı olacak. Elbette arada sosyal medyada ses getiren, ziyadesiyle eğlenceli videolarında paylaşımı yapılacak.

Video paylaşımları ile ilgili en önemli gelişme ise, artık videoların www.kodcuherif.com/videolar adresi ile kendisine ait bir sayfası var. Bu sayfa, aynı KodcuHerif.Com ‘un ana sayfasına benzer bir görünüme sahip. Video paylaşımlarının sayısı arttıkça video kategorisi altında alt kategoriler açılacak. Bu sayede sayfanın görünümü çok daha kullanışlı olacak.

Girişimcilik Kategorisi Oluşturuldu

Yeni konsepte uygun şekilde hali hazırda Kişisel Gelişim kategorisi mevcut. Fakat Girişimcilik kategorisi mevcut değildi. Bu nedenle yeni bir Girişimcilik kategorisi açıldı ve KodcuHerif.Com ‘daki bu zamana kadar girişimcilik ile alakalı pek çok konu bu kategori altına eklendi.

Yine bu kategori içerisine, girişimcilere ya da girişimci olmak isteyenlere birbirinden yararlı yeni konular eklenecek.

Galeri Kategorisi Kaldırıldı

Uzun süre önce galeri kategorisi açılmıştı ve galeri şeklinde, tıklama yaparak geçişler sağlanan paylaşımlar yapılıyordu. Fakat bu tarz konuları hem hazırlaması çok uğraştırdığından hemde kullanımı sıkıntılı olduğundan çok fazla galeri paylaşımı yapılamadı.

Bu nedenle galeri kategorisi kaldırıldı. Kaldırılan Galeri kategorisinin yerine ilerleyen zamanda bir ihtimal liste kategorisi oluşturulması ve görsel ağırlıklı bilgiler yer alan konuların paylaşılması planlarımız arasında yer alıyor.

Ücretli Yazar Alma Planı

Ücretli Yazar Alma PlanıKodcuHerif.Com ile kitap ve diğer projeler nedeniyle son dönemde çok fazla ilgilenemedik. Fakat pek çok sitenin aksine sırf konu açmış olmak için değil, açtığımız konuların yararlı olmasına özen gösterdiğimizden her geçen gün KodcuHerif.Com ‘un takipçi ve ziyaretçi sayısı artıyor. Bunun yanı sıra hayata geçirmeyi planladığımız ya da üzerinde çalıştığımız projeler sadece kitap ile sınırlı değil. Geleceğe yönelik farklı kitap çalışmalarının yanı sıra farklı alanlarda da projeleri hayata geçirme planlarımız var. Dolayısıyla KodcuHerif.Com ile ilgilenmek her geçen gün daha da zorlaşabilir.

Buna çözüm olarak ilerleyen tarihlerde yine Kodcu Herif takipçileri arasından ücret karşılığı içerikler oluşturacak yazarlar alma planımız var. Aynı zamanda KodcuHerif.Com dışındaki projelerde de yine ücret karşılığında görevler vereceğiz ve gelir elde etme imkanı sunacağız. Bu konu ilerleyen zamanda daha netlik kazandığında ayrıntılı bir konu ile açıklanacak ve başvurular alınmaya başlanılacak.

Diğer Önemli Gelişmeler

Bu noktaya kadar belirtilen gelişmeler ve değişimlerin yanı sıra birkaç kategori daha kaldırılacak ve yerlerine yine KodcuHerif.Com ‘un yeni genel konseptine uygun kategoriler eklenecek.

Ayrıca daha önce duyurusunu yaptığımız web tasarım, grafik tasarım ve diğer iş alımlarına da son verdik. Zaten son dönemdeki yoğunluktan dolayı gelen talepleri ya cevaplayamadık ya da geri çevirdik.

Buna ek olarak, son dönemde ücret karşılığı çok sayıda web sitesinin tanıtımının yapılmasını isteyen kişi oldu. Bu kişilerinde taleplerini ya teşekkür ederek geri çevirdik ya da kendilerini kırmamak için geri dönüş yapmadık. Uzun vadede de kabul etme planımız yok. Sadece projelerimize yönelik yapacağımız iş birliklerine dair tanıtımlar yapacağız.

SONUÇ

Daha öncede birkaç konuda inceden değinmiştik; KodcuHerif.Com ‘da paylaşılan konular kişisel bir blog sitesi tadında paylaşılsa da, aslında KodcuHerif.Com resmi bir firma bünyesinde bulunan bilgi paylaşım sitesidir. Firma bünyesinde KodcuHerif.Com haricinde çok sayıda ticari ve çalışma bulunuyor. Bu çalışmalar vesilesi ile KodcuHerif.Com takipçilerine bilgi ve gelir elde etme imkanları sunulacak. Ülkemizin temel gereksinimleri arasında bulunan bilişim, kişisel gelişim ve girişimcilik alanlarında daha pek çok proje hayata geçirilecek.

Netice olarak KodcuHerif.Com artık çok daha genele hitap eden, sadece yazılım ve yazılım ile alakalı konularda değil yeni konseptine uygun paylaşımların yer aldığı bir site oluyor. Bu zamana kadar KodcuHerif.Com ‘u seven ve destekleyen herkese sonsuz teşekkürler…

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı