Kitap İçin Destek Arayışına Son Verdik ve Diğer Gelişmeler

Kitap İçin Destek Arayışına Son Verdik ve Diğer Gelişmeler

Herkese merhaba. Geçtiğimiz hafta “” kitabının basımı için destek arayışı içerisine girmiştik. Bunun başlıca sebebi, için 1 buçuk yıllık emek harcayıp, yani okyanusu geçip, maddi gerekçeler ile derede boğulmamaktı. Bu doğrultuda çeşitli destek seçenekleri sunduk. Bunların arasında içerisinde destek olan kişilerin ismini yazmak, arka sayfasında kişi veya firmanın reklamını yapmak vardı. Fakat çıkarmak için destek aramak yerine farklı bir yola başvurma kararı aldık. Dolayısıyla içerisinde, ne ücret teklif edilirse edilsin, hiç kimsenin, sitenin ya da firmanın teklifini kabul edemeyeceğiz.

Açık konuşmak gerekirse hiçbir zaman destek arayışı içerisine girmek istemedik. Tamamen mecburi nedenler ile destek aramak zorunda kaldık. Kaldı ki projesini hayata geçirmek isteyip, zorunda olmadığı halde destek ve sponsorluk arayan birçok proje sahibi, bu tarz sponsorluk destekleri ile projelerini hayata geçiriyorlar. KodcuHerif.Com olarak bu zamana kadar reklam vermek, sponsor olmak isteyenlerin taleplerini ya kabul etmedik ya da taleplerini cevapsız bıraktık. Çünkü sırf para kazanmak için ziyaretçilerimizin gözüne reklam sokmak istemedik. Aynı şekilde kitabın kalitesini zedeleyecek reklamlar olmasını istemiyoruz.

Bu 1 haftalık destek arayışını iyi ki gerçekleştirmişiz ki, birçok konuda olduğu gibi bu konuda da deneyim sahibi olmuş olduk =) Bu deneyim de kitap içerisinde yer alacak ve destek ararken neler yapılması, nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair bilgiler olacak.

Bunun yanı sıra kitabın kapak tasarımı ile ilgili çalışmalarda yapılıyor. Yani mevcut kapak tasarımının yerine farklı bir kapak tasarımı olabilir. Onu da ilerleyen günlerde netleştireceğiz.

Kitabın ne zaman çıkacağına dair kesin bir tarih veremesek de, kesin olarak söyleyebileceğimiz tek şey 2017 ‘ye kalmayacağı. Yani 2 ay içinde çıkması için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bu konu hakkında ayrıca önümüzdeki hafta bir duyuru yapacak, ön sipariş ile uygun fiyatlı olarak kitaba sahip olma imkanı sunacağız. Bu konuyla beraber kitabın içerisinde yer alması için konu başlığı tavsiyesi veren ve konu başlığı tavsiyesi kitapta yer alan kişiler ile iletişime geçeceğiz.

1 haftalık kısa denebilecek destek arama sürecimizde, kitaba sponsor olacaklarını belirten ve destek olmayı düşünen herkese teşekkürler.

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı