Bilinmeyen Bilişim Kitabının İçindekiler

Bilinmeyen Bilişim Kitabının İçindekiler

kitabı çıkalı yaklaşık 1 buçuk sene oldu. Her ne kadar kitabın içeriği hakkında satış yapılan siteler başta olmak üzere BilinmeyenBilisim.Com ‘da ayrıntılı açıklamalar yapılsa da hem Kodcu Herif lakabı hem de kitabın ismi nedeniyle yanlış anlaşılmalar olabiliyor. Öyle ki bazı arkadaşlar kitabı almadan önce “bu kitap ile yazılım öğrenebilir miyim?” ya da “inşallah bu kitap sayesinde bir mobil uygulama geliştireceğim” şeklinde yorumlar yapıyor.

Bilinmeyen Bilişim kitabı ile alakalı olarak sürekli vurguladığımız bir cümle var; 7’den 70’e herkese hitap ediyor. Burada “herkes” kelimesinden kasıt, bilişim hiç ilgilenmeyenlerden tutun, bilişim alanıyla profesyonel ilgilenenlere kadar herkes. Zira bilişim alanıyla hiç ilgilenmeseniz bile hayatınızın pek çok alanında bilişim alanına dair unsurlar ile karşılaşıyor ya da kullanılıyor. Dolayısıyla bu konularla ilgili bilgi sahibi olmak gerekli olabiliyor. Örneğin bir yazılımcının, grafik tasarımcının, sosyal medya uzmanının ne iş yaptığını, nasıl yaptığını bilmeniz size mutlaka fayda sağlayacaktır. Bunun dışında bir iş kurmaktan tutun, kişisel gelişime kadar pek çok konu yine Bilinmeyen Bilişim kitabında yer alıyor. Yani bilişim sektörüne hitap ederken dolaylı yoldan aslında tam olarak günlük hayata yönelik konuların ele alındığı, zevkle okunması hedeflenerek kaleme alınmış bir kitap diyebiliriz.

Bilinmeyen Bilişim kitabının, yazılım geliştirmeyi öğreten, yazılım kodlarının yer aldığı bir kitap zannedilerek, tam olarak yazılım ile ilgilenmeyen kişilerin satın alınmamasını istemediğimiz, Bilinmeyen Bilişim kitabı ile yazılım öğreneceğini zannederek de satın alınmasını istemiyoruz.

Tüm bu nedenler ile ortaya çıkan yanlış anlamaları gidermek adına Bilinmeyen Bilişim kitabının içinde neler olduğunu daha iyi anlaşılması için Bilinmeyen Bilişim kitabının içindekiler sayfalarını ve 3 konusunun giriş bölümünü yayınlıyoruz.

Bilinmeyen Bilişim Kitabı İçindekiler

Bilinmeyen Bilişim Kitabı İçindekiler
Bilinmeyen Bilişim Kitabı İçindekiler
Bilinmeyen Bilişim Kitabı İçindekiler
Bilinmeyen Bilişim Kitabı İçindekiler
Bilinmeyen Bilişim Kitabı İçindekilerBilinmeyen Bilişim Kitabı İçindekiler
Bilinmeyen Bilişim Kitabı İçindekiler
Bilinmeyen Bilişim Kitabı İçindekiler

Bu noktaya kadar yer alan sayfalar sadece Bilinmeyen Bilişim kitabının içindekiler bölümüne ait sayfalar. Şimdi kitaptan bazı bölümlerden özet yazılara yer verelim, ki anlatım diline dair de fikir sahibi olunmasını sağlayabilelim.

YAZILIM – TASARIM – SOSYAL MEDYA – SEO

Yazılım – Tasarım – Sosyal Medya – SEO bölümünde yer alan Yazılım konusunun giriş bölümü;

Bilinmeyen Bilişim Kitabı Yazılım
Bilinmeyen Bilişim Kitabı Yazılım

BİLİŞİM SEKTÖRÜ

Bilişim Sektörü bölümünde yer alan “Abartılı İş İlanları ve Çalışma Koşulları” başlıklı konunun giriş bölümü.

Bilinmeyen Bilişim Bilişim Sektörü
Bilinmeyen Bilişim Bilişim Sektörü

GİRİŞİMCİLİK

Girişimcilik bölümünün içerisinde yer alan “Kendi İşini Kurmak” başlıklı konunun giriş bölümü.

Bilinmeyen Bilişim Kitabı GirişimcilikBilinmeyen Bilişim Kitabı Girişimcilik

Umuyorum ki bu vesile ile artık Bilinmeyen Bilişim kitabı ile alakalı yanlış izlenimleri ortadan kaldırmış oluruz =) Kitaba sahip olmak isteyenler ise buradan siparişlerini verebilirler;

https://www.hediyegerek.com/bilinmeyen-bilisim-kitabi

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı