İnceleme Bilgi: Google Araması ve Alt Bağlantılar

İnceleme Bilgi: Google Araması ve Alt Bağlantılar

Merhaba gençler. Kodcu Herif Videolu Anlatımla Web Sitelerini İnceliyor duyurusunda olduğu gibi hemen site incelemesine başladık. O konu için çektiğimiz video da olduğu gibi ilk olarak KodcuHerif.Com ‘u inceleyelim dedik. Fakat sorunlar yaşadık =)

Bazen bir fikir ve projenin hayata geçirilene kadar artılarını eksilerini göremezsiniz. Bizde 5-10 dakikalık bir inceleme ve tanıtım yapalım derken daha anlatımın yarısına gelmeden 20 küsür dakikalık anlatım yaptığımızı gördük, ki anlatıma devam etsek bu 1 saate yakın bir anlatım olacağı anlamına geliyor. Bu sürede bir site incelemesini de biz dahil kimse izlemek istemez.

Dolayısıyla gençler şöyle bir karar aldık; Biz ilk etapta bir web sitesini incelerken nelere dikkat edeceğimizi bölümlere ayıralım, o bölümlerde dikkat edilmesi gereken konulara neden dikkat edilmesi gerekiyor, neden dikkat edilmesi gerekmiyor, nasıl olması gerekli şeklinde ayrıntılı bilgiler verelim, daha sonra incelemesine geçtiğimizde o unsura dair ayrıntılı bir şekilde neden dikkat edilmesi gerekip gerekmediğini ayrıntılı bir şekilde anlatmadan geçelim. Bu nedenle bir incelemede ilk bakacağımız unsurlardan birine dair bir video hazırladık.

İlk videolumuz Google araması ve alt bağlantılar ile ilgili. Google aramalarında sitenizin ilk sayfada ve özellikle ilk sırada çıkmasının önemine değindik. İlk sayfada ve ilk sırada çıkmaması durumuna ise hangi şartlarda buna takılmamanız gerektiğinden bahsettik. Bunun yanı sıra alt bağlantılar konusu hakkında da kısa bilgi verdik.

Bu sayede hem videolu incelemelerinde, Google araması ile ilgili kısımda bu videodaki gibi uzun uzun açıklamalar yapmayacağız hemde bu videoları izleyenler ilgili konuda dikkat edilmesi gereken ve gerekmeyen unsurlar konusunda bilgi sahibi olacaklar.

Olabildiğince ayrıntılı ve açıklayıcı olmaya çalıştık, umarım faydalı olacaktır:

Bir sonraki videomuz da yine videolu ile ilgili bir unsur ve o unsura dair bilgiler içerecek. Bu bilgi verme işlemleri bittikten sonra web sitelerini videolu anlatımlar ile incelemeye başlayacağız. YouTube Kanalımıza abone olmak için buradan buyurun: https://www.youtube.com/user/KodcuHerif

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı