CSS ve HTML Öğrenmek İçin Yapılması Gerekenler

CSS ve HTML Öğrenmek İçin Yapılması Gerekenler

CSS ve isteyen bir kardeşimizin nereden ve nasıl başlayacağına dair sorduğu soruyu cevaplıyoruz.

abi webteknodaki yazılım öğrenmeye nereden başlamak gerek makaleni okudum.orada html ve css ile başlamamızı söylüyorsun.abi ilk sorum html ve css öğrenmek için ne yapmam lazım bir yerden program mı indirmemiz gerekiyor öğrenmemiz için.? ikinci sorum diyelimki ben html ve css öğrendim ama windowsa program yapmak istiyorum buna nereden başlacağım. Kusura bakma abi bu konularda cahilim.eğer soruda hatam olduysa mazur gör.

Öncelikle “cahilim” kelimesini kabul etmiyorum kardeşim. Belki sözlüklerde cahil kelimesinin anlamı “bilmeyen, bilgisiz” dir fakat bana göre cahil kelimesinin anlamı hem bilmeyen, hem bilmemesine rağmen bildiğini iddia eden hemde doğrusunu öğrenmeye çalışmayan kişidir. Bu nedenle kendine cahil deme kardeşim.

CSS ve HTML Öğrenmek

Bahsettiğin makalemde yazılıma, CSS ve HTML Öğrenmek ile başlamak sadece bir tavsiyeydi. Yani “CSS ve ?” diye merak edecek olursanız yazılım konusunda çok muazzam bir işe yaramaz. Sadece “Kendinizi test edin, CSS ve HTML ‘i yapabiliyorsanız içinde bir ışığınız var demektir” demek istedim. Fakat bu kesinlikle HTML ve CSS öğrenmeniz lazım anlamına gelmiyor.

HTML Öğrenmek“CSS ve HTML öğrenmek zor mu” diye düşünmeyin. Ha bu “CSS ve HTML kolay mı” sorusunun cevabı olarak “evet çok kolaydır” anlamına da gelmiyor. Neticede herkesin anlama kapasitesi ve anlayış şekli farklı. Sadece kendinizi deneyin çünkü CSS ve HTML öğrenmek konusunda sıkıntılar çekiyorsanız yazılımcı olmak konusunda da sıkıntılar çekmeniz kuvvetle muhtemel.

CSS ve olarak bir çok kaynak bulmak mümkün. Bunların başında en değerli kaynak internet geliyor. Fakat ben yazılımda her zaman “kitaptan öğrenmeyin” diyen biri olarak, CSS ve almanızı ve kitaptan çalışmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü kitaplar CSS ve HTML öğrenmek için çok daha düzenli ve geniş bir anlatıma sahip olabiliyorlar. Zaten CSS ve HTML dinamik olmadığıdan HTML öğrenmek için kitap almanız ve kitaptan çalışmanız size fazla sıkıntı çıkarmaz.

CSS ve HTML Öğrenmek Ne İşe Yarar

Eğer amacınız bir web yazılımcısı olmaksa çok işinize yarar. Fakat Windows ‘a program yapmaksa amacınız çok fazla işinize yaramaz. Windows ‘a program yapmak için C Sharp bilmeniz gerekiyor. Bunun içinde  ve  mevcut. Ben Türkçe C Sharp Görsel Eğitim Setleri tavsiye ediyorum. Gayet güzel anlatımlı görsel eğitim setleri var. Kitaplar biraz kafa karıştırabilir.

SONUÇ

Netice olarak HTML ve CSS öğrenmek zor değildir. Çeşitli kaynaklardan, deneme yanılma yöntemiyle yapabilirsiniz. Hatta bilgisayarınızda bulunan, en basit kelime işleme programı olan Notepad ‘i bile açıp bir HTML kod yazıp, ardından onun uzantısını .html olarak kaydedip, Internet Explorer ‘da, Fire Fox ‘ta yada Google Chrome ‘da açabilirsiniz. Çok daha kaliteli ve hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız Dreamweaver programı bu konuda gayet işinize yarayacaktır.

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı