2. Yıl Hediye Kampanyasının Çekiliş Sonuçları

2. Yıl Hediye Kampanyasının Çekiliş Sonuçları

Sıkıntılı bir kampanyasını daha geride bıraktık. Sıkıntılı diyorum çünkü geçmişte düzenlediğimiz kampanyalarında, bugün ki takipçi ve ziyaretçi sayımızın yarısına sahipken bile 100 civarı kişi katılıyordu fakat bu düzenlediğimiz kampanyaya 50 kişi dahi katılamadı.

Bunun başlıca nedeni facebook ‘un algoritmasında yaptığı şeref fakirliği. Zira facebook yaptığı son düzenlemede, sayfaların bağlantı verilmiş gönderilerini çokta fazla kullanıcıların karşısına çıkarmıyor. Dolaylı yoldan sana diyor ki “bağlantı verilmiş gönderini başkalarının görmesini istiyorsan para verip, öne çıkaracaksın. Hadi ona da eyvallah diyorsun ve para verip, öne çıkarmaya kalkıyorsun, bu sefer diyor ki “öne çıkarmaya çalıştığın görselde çok yazı var, onu hallet“. Anasının örekesi… 5.500 ‘den fazla organik takipçimizin çok ciddi bir kısmı facebook ‘un bu karaktersizliği yüzünden kampanyadan haberdar olamadı. Bu nedenle süresini uzatmak zorunda kaldık ve bir şekilde duyurusunu öne çıkardık fakat yine de eski katılım oranına yaklaşamadık.

Diğer yandan katılanlar arasında yanlış link gönderenler, yaptığı paylaşımı silenler de (herhalde kontrol etmeyeceğimizi sandılar) vardı ve onları listeye dahil edemedik.

tarihini uzatma duyurumuzda da belirttiğimiz üzere, için belirlediğimiz ilk bitiş tarihine kadar katılanlara haksızlık olmaması için çekiliş listesine 2 kez yazıldılar. Çekilişi de random.org sitesinden yaptık. Yine bilindiği üzere hem facebook ve Twitter ‘da paylaşım yapanlar hemde facebook, twitter ve sadece facebook ‘ta paylaşım yapanlar olmak üzere 2 farklı liste oluyor. Bu listelere göre kazananlar ve yedek talihliler şu şekilde;

Tişört ve Kaka Yastık Hediyelerini Kazananlar (Hem Facebook hemde Twitter ‘da Paylaşım Yapanlar Listesi)

Tişört ve Kaka Yastık Hediyelerini Kazananlar

Özgür KIZILDAĞ: Ye, Uyu, Kod Yaz Tişörtü

Oğuz BURUN: Kaka Emoji Yastık

Kupa Bardak ve Kitap Hediyelerini Kazananlar (Hem Facebook hemde Twitter ‘da paylaşım yapanlar ve sadece Facebook ‘ta paylaşım Yapanlar Listesi)

Kupa Bardak ve Kitap Hediyelerini Kazananlar

Uğur YÖRÜK: Kahve Yapma Algoritmalı Kodcu Herif Kupa Bardağı

Mehmet CUCİ: Kahve Yapma Algoritmalı Kodcu Herif Kupa Bardağı

Sinan KARABALTA: Uzmanından SEO Kitabı

Emir KARABULUT: Sorularla SEO Kitabı

Tişört ve Kaka Yastık Hediyelerinin Yedekleri (Hem Facebook hemde Twitter ‘da Paylaşım Yapanlar Listesi)

Tişört ve Kaka Yastık Hediyelerinin Yedekleri

Kupa Bardak ve Kitap Hediyelerinin Yedekleri (Hem Facebook hemde Twitter ‘da paylaşım yapanlar ve sadece Facebook ‘ta paylaşım Yapanlar Listesi)

Kupa Bardak ve Kitap Hediyelerinin Yedekleri

Sedat ASLAN: Kahve Yapma Algoritmalı Kodcu Herif Kupa Bardağı

Halil İbrahim AKKUŞ: Kahve Yapma Algoritmalı Kodcu Herif Kupa Bardağı

Abdullah RAZER: Uzmanından SEO Kitabı

Yunus Emre DİKMEN: Sorularla SEO Kitabı

Katılan herkese teşekkür ediyor ve kazanan arkadaşların şimdiden hediyelerini iyi günlerde kullanmalarını diliyoruz. 30 Eylül saat 23:59:59 ‘a kadar bize geri dönüş yapmayan kazanan talihlilerin hakkını kaybedeceğini ve onun yerine yedek talihliyle iletişime geçileceğini tekrar hatırlatalım.

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı