Türk Mühendisler Transformers Hayalini Gerçekleştirdi

Türk Mühendisler Transformers Hayalini Gerçekleştirdi

Bilim Kurgu filmlerinin ağızları açık bırakan serisi gerçek oldu. Üstelik bunu dünyada ilk gerçekleştirenler Türk mühendisler. 2009 yılında kurulan Letvision adlı şirket bildiğimiz normal bir otomobili filminde olduğu gibi ayağa kalkan otobota dönüştürmeyi başardı. Üstelik bunu 8 ayda, 12 mühendis ve 4 kişilik destek ekibi olmak üzere toplam 16 kişi ile başardı.  adı verilen otobot elbette uçmuyor, dövüşmüyor ya da Transformers filmindeki otobotların yaptığı her şeyi yapamıyor. Fakat hali hazırda yapabildikleri dünyada ilk ve tek olma özelliği taşıyor. 

Letrons, Letvision şirketinin kurucu ortaklarının yenilikçi bir proje üretme çabasıyla meydana gelmiş bir proje. Ayrıca satın almak isteyen kişilere kapıları açık fakat Letrons içine binilip trafikte gezilebilen bir araba değil. Zira sadece uzaktan kumanda ile kontrol edilip hareket edebiliyor. Şirket aynı zamanda Letrons ‘un sahip olmadığı yürüme ve trafikte kullanılabilme özelliklerinin ilerleyen zamanda kazandırılabileceğini belirtiyor.

Letrons, tanıtıldıktan kısa bir süre sonra dünya çapında ses getirerek bir çok ülkenin haber sitelerinde yer aldı. Letrons ‘u daha fazla anlatmayalım, videoları konuşsun;

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı