WhatsApp Desteklenmeyen Telefon Kervanına Yenileri Eklendi

WhatsApp Desteklenmeyen Telefon Kervanına Yenileri Eklendi

2018 yılı itibariyle kervanına yenileri eklendi. Söz konusu desteklenmeme olayı telefon bazlı değil işletim sistemi bazlı. Yani artık işletim sistemi güncelleme almayan eski telefonlar marka ve modelleri ne olursa olsun ‘ın belirlediği alt işletim sistemi sınırlarında değil ise kervanına eklenecek.

WhatsApp, 2016 yılında ve geride bıraktığımız 2017 yılında resmi blog sayfasında kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için bazı platformlara artık destek vermeyeceğini açıklamıştı. 1 yılı aşan süre önce duyurduğu o tarih olan 1 Ocak 2018 itibariyle artık belirtilen işletim sistemlerine destek verilmiyor.

WhatsApp Desteklenmeyen Telefon

WhatsApp Desteklenmeyen TelefonWhatsApp ‘ın 1 Ocak 2018 itibariyle desteklemediği işletim sistemleri şu şekilde;

Windows Phone 8.0 ve daha eski sürümleri

BlackBerry OS ve BlackBerry

31 Aralık 2018 tarihi itibariyle de Nokia S40,  1 Şubat 2020 tarihi itibariyle de 2.3.7 ve daha eski sürümlerine desteğini kesecek.

Bu işletim sistemlerine sahip telefonlar çok geniş kitleler tarafından kullanılmasa da, yaşı ilerlemiş ya da maddi durumu iyi olmayan kişiler tarafından kullanılabiliyor. WhatsApp ‘ın 7’den 70’e herkes tarafından kullanılan önemli bir iletişim uygulaması. Bu işletim sistemli telefonları kullananlar ya yeni telefon alacaklar ya da WhatsApp kullanamayacaklar. Zira 1 Ocak 2018 itibariyle WhatsApp desteklemiyor hatası alıyorlar.

8 ‘in çıkmak üzere olduğu şu günlerde 2.3.7 versiyonu ziyadesiyle eski. Hatta 5 versiyonu bile eski olarak kabul ediliyor. Eski işletim sistemine sahip telefonlar günümüzde çokta yüksek ücretlerde satılmıyor. Uygun fiyatlı, WhatsApp destekleyen telefon almak mümkün.

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı