Web Tasarımcılığın Yazılımcı Olmak İçin Katkısı Nedir?

Web Tasarımcılığın Yazılıcı Olmak İçin Katkısı Nedir?

Bu konumuzda okuyan ve İstiyorum diyen kardeşimizin okuduğu bölümünün yazılımcı olmak için katkısı nedir üzerine sorduğu soruları cevaplıyoruz.

SORU:

Merhaba abi. lise 3. sınıf bilgisayar bölümü web tasarım bölümü okuyorum. Ben ama mecburen web tasarım bölümüne gitmek zorunda kaldım. Bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim sence? Web tasarımın yazılıma bir katkısı olurmu? Yoksa vakit kaybımı? Liseden sonra nasıl bir yol izlemeliyim? Cevapların için şimdiden teşekkürler 🙂

CEVAP:

Web Tasarımın Yazılıma Katkısı

 birbirlerinden farklı olsa da birbiriyle bağlantılıdır. Örneğin bir Web Yazılımcısı proje hazırlama ve proje yapma sürecinde mutlaka tasarımla alakalı bilgiye ihtiyaç duyar.

Bir diğer önemli nokta ise yazılıma başlamak için verdiğim tavsiyeler arasında HTML ve CSS dillerini öğrenmenin faydalı olacağını sıkça dile getiriyorum. Web Tasarım ‘da mutlaka bilinmesi gereken diller olan HTML ve CSS bilmek yazılımcı olmak içinde iyi bir başlama noktasıdır.

Web Tasarımcı OlmakHatta günümüzde iş ilanlarına bakacak olursak maalesef şirketler bir yazılımcıdan aynı zamanda Web Tasarım yapabilmelerini beklemektedir. Dolayısıyla günümüz Türkiye şartları “sadece yazılımcı olmak yetmez aynı zamanda gerek” diyor.

Web Tasarımcının Yazılımcı Olmak İçin İzlemesi Gereken Yol

Öncelikle ASP.Net ve PHP yazılım dillerinden birini seçmelisiniz. Daha sonra bu diller ile alakalı okul okuyamıyorsanız bile kitap, görsel eğitim seti, kurs ve internet sitelerinden faydalanabilirsiniz. Bir proje belirleyip,  ile uğraşarak kendinizi yazılımcı olmak konusunda geliştirebilirsiniz.

SONUÇ

Netice olarak olmak Yazılımcı Olmak için ne engeldir nede zaman kaybıdır. Tam aksine avantajdır. İyi bir Web Tasarımcı aynı zamanda iyi bir yazılımcı ise iş bulması ve para kazanması çok daha kolay olur. Bu nedenle yazılımcıların kendini Web Tasarımcı Olmak adına, Web Tasarımcıların da kendisini Yazılımcı Olmak adına geliştirmelerinde fayda var.

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı