Web Sitesi Satarak Para Kazanma Yalanı

Web Sitesi Satarak Para Kazanma Yalanı

Bu konumuzda son günlerde çokça adından söz ettiren yani Piramit Satış Sistemleri ile konusundan bahsedicez.

Aslında böyle bir yazı yazmayı uzun zamandır düşünüyordum. Asıl yazma nedenim ise bir kardeşimden gelen mail oldu. Maildeki kardeşimiz kuzeninin bu sisteme girmeyi düşündüğünü ve araştırınca tam bir saçmalık olduğunu fark ettiğini, benimde bu konuyu araştırarak kişileri bilgilendirmemi rica etti. Bunun üzerine zaten bir yalan olduğunu bildiğim sistemi Kodcu Herif olarak daha fazla araştırdım.

Nedir?

Önce Network Marketing yani piramit satış sistemleri nedir onu açıklayalım. , ismine benzer bir satış sistemidir.

Piramit Satış Sistemi için 2 çeşit var diyebiliriz;

1. Sermayesiz Piramit Satış Sistemi; Bu sistem zararsız ve yasaldır. Günümüzde bir çok kişinin bildiği bazı kozmetik firmaları bu sistemi kullanırlar. Örneğin kozmetik firmaları katalog basarlar ve bunları üyelerine dağıtırlar. Derler ki, “al bu kataloğu. Ben sana bu ürünleri yüzde 20 indirimli vericem. Yani sen 100 liralık ürün sat, cebine 20 lira girecek“. Onlarda giderler, daha fazla satış yapmak için yeni üyeler bulurlar ve üyelerine derler ki “al bu kataloğu, ben sana bu ürünleri yüzde 10 indirimli tedarik edicem. Yani 100 liralık ürün sat, cebine 10 lira girecek“. Bu sistem ile altındaki üye vesilesiyle, hiç uğraşmadan 10 TL kazanmış olurlar.

Piramit Satış SistemiBu Piramit Satış Sistemi herhangi bir sermaye koyulmaması nedeniyle zararsızdır. Dolayısıyla kandırmada söz konusu değildir.

2. Sermayeli Piramit Satış Sistemi; Bu sistem ise zararlı ve yasal değildir. Çünkü bu sisteme girebilmek için daha para kazanmadan para vermeniz gereklidir. Örneğin bir ürün yada hizmet için para verir, daha sonra o hizmeti yada ürünü satın alacak ve satacak kişiler bularak para kazanılır.

Birde vardır, ki onda herhangi bir ürün söz konusu olmaz. Bir örnekle anlatalım. Sistemi kuran kişiye “X” diyelim. Bu “X” gider “A”,”B”,”C” diyeceğimiz üyeler bulur ve onlara derki “sisteme katılacak 3 kişi bulun size şu kadar para vericem“. Bunlarda sisteme girecek 3 kişi aramaya başlarlar. “A” üyesi de “D”,”E”,”F” diye 3 üye bulur ve onlara derki; “sisteme katılacak 3 kişi bulun, size para vericem“. Bu “D”,”E”,”F” üyeleri de toplamda 9 kişi bulmuş olur ve “A” üyesine götürür. “A” üyesi de gider sistemin başı olan “X”e gider 9 kişi götürür ve bu sayede hiç bir şey yapmadan para almış olur. Nede olsa “A” üyesinin altındaki üyeler, onlarında altındaki üyeler sürekli çalışıp ona üye getirmektedir.

Bu Saadet Zinciri olayına en büyük örnek 1998 yılında patlayan vardır. Sistem kapatıldı, sistemin kurucuları ise hapse atıldı. Netice olarak piyasada on binlerce mağdur oldu.

Web Sitesi Satarak

Son zamanlarda web sitesi satarak para kazanma vaadinde bulunan kişilere dair sık sık haberler ve yorumlar okumaya başladım. İsmini vermek istemiyorum, herkes muhtemelen duymuştur, duymamış olsa bile genel olarak bunlar ve benzeri sistemlerden uzak durmaları gerektiğini anlatıcam.

Öncelikle bu sistemlere girebilmek için en düşük 700 TL civarı bir para veriyorsunuz. Eğitimi falan dahil bu rakam 700 küsür TL yapıyor. Sonra size diyorlar ki “bu sisteme katılacak üye bul, sana para vericez“. O sisteme katılacak üyelerde 700 TL civarı bir para vererek sisteme giriyorlar. Söz konusu 700 TL karşılığında verilen şey ise domain, sınırsız ftp alanı, sınırsız trafik, sınırsız mail hesabı. Tabi birde paneliniz oluyor ki aldığınız web hesabına web sitesi kurabilin.

Zurnanın Zort Dediği Yer

sınırsız hostingŞimdi zurnanın zort dediği yere gelelim. Öncelikle gerek bu yalan sistemi olsun, gerekse hosting şirketleri olsun sözüne kanmayın. Çünkü sınırsız hosting diye bir şey yoktur. Hosting firmalarında sınırsız hosting derler, siz “nede olsa sınırsız” diye siteye yüklenirsiniz, ondan sonra “siteniz sistem kaynaklarımızı çok tüketiyor” derler ve daha pahalı bir pakete geçmenizi isterler.

Bu web sitesi satarak para kazanma vaadinde bulunanlar ise sınırsız hosting derler elbet. Çünkü bu sistem ile kurulabilecek web siteleri dandik, basit siteler oldukları için çokta muazzam bir hosting özelliklerine ihtiyacınız yoktur. Bu siteleri yıllık 20-30 TL’lik hosting paketlerine de kurabilirsiniz ve sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Dolayısıyla 1 yıl için taş çatlasın 50 TL ‘lik sisteme 700 TL vermiş olursunuz. Sonra verdiğiniz parayı telafi etmek hatta daha da fazlasını kazanmak için başkalarını da mağdur etmeye başlarsınız.

Zaten söz konusu sistemin kendi sitesi bile ziyadesiyle tırt bir siteyken, onların vesilesiyle kurulacak sitelerden ne hayır gelebilir orasını siz hesap edin … Kaldı ki bu tarz dandik siteler yapılabilecek, web tasarım bilgisi gerektirmeyen, hazır panelli sistemler 100 TL’ye satılıyor. Bunlara kanmak yerine, gidip onlar vesilesiyle site yapmak ve satmak çok daha mantıklı ve kazançlı olur.

Yasalar Ne Diyor?

Tam olarak bu sistem ile ilgili bir yasa var. Linki burada: http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/11/20131128-1.htm

Bu sistemle ilgili yasa ise şöyle diyor:

Piramit satış sistemleri
MADDE 80 – (1) Piramit satış; katılımcılarına bir miktar para veya malvarlığı ortaya koymak karşılığında, sisteme aynı şartlar altında başka katılımcılar bulma koşuluyla bir para veya malvarlığı kazancı olanağı ümidi veren ve malvarlığı kazancının elde edilmesini tamamen veya kısmen diğer katılımcıların da koşullara uygun davranmasına bağlı kılan, gerçekçi olmayan veya gerçekleşmesi çok güç olan kazanç beklentisi sistemidir.
(2) Piramit satış sisteminin kurulması, yayılması veya tavsiye edilmesi yasaktır.
(3) Bakanlık, piramit satış sistemleri ile ilgili gerekli incelemeleri yapmaya ve varsa elektronik sistemin ülkemizde durdurulması dâhil ilgili kamu kurum veya kuruluşlarıyla iş birliği içinde gerekli önlemleri almaya yetkilidir.

Yasada yer aldığı gibi “katılımcılarına bir miktar para veya malvarlığı ortaya koymak karşılığında” kısmı tam olarak bu sistemi anlatıyor. Dolayısıyla bu sistem yasalar gereği kapatılması muhtemel bir sistem.

Bu Sisteme Neden İnanılıyor?

para kazanmaBu sistemin ağına düşülmesinin çok dramatik nedenleri var. Bu sisteme girenlerin yüzde 99’u denecek kadar yüksek kesimi hep büyük paralar kazanmak isteyen, iş hayatında bir türlü istediği yere gelememiş, sürekli bir şeyler almanın hayalini kurmuş ama alamamış ve tüm bunların neticesinde bu istek ve hayallerini gerçekleştirme yolu arayıp bulamayanlar bu sistemin ağına düşüyor.

Bu kişilerin karşılarına kısa sürede çok paralar kazanmış, fiyakalı elbiseler giymiş, altında arabası olan kişileri çıkarıyorlar ve diyorlar ki “bak senin 50 yıl çalışarak kazandığını bu adam 1 yılda, bu sistem ile kazandı. Senin hayalindeki arabaya biniyor, senin görmek isteyip de göremediğin saygınlığı görüyor. Sende bu sisteme girersen onun gibi olabilirsin“. Birde üstüne dürüstlükten, ahlaktan bahsediyorlar, ki bu sayede zerre şüphe duyulmamasını sağlıyorlar.

SONUÇ

Bu sistemin Titan Saadet Zinciri ‘nden tek farkı araya bir ürün yada hizmet sokulmuş olması. “Nede olsa hosting fiyatları konusunda herkes bilgi sahibi değil, 100’de desen eyvallah derler, 900’de desen eyvallah derler” mantığından yola çıkarak piyasada sorgulanma ihtimali en az şey üzerinden kurulmuş bir sistem. Özellikle her an patlama ihtimali yüksek. Çünkü zaten yasalara uymuyor ve bir kaç ciddi şikayetin gelip, yasal işlem yürütülmesi durumunda kesinlikle patlayacak gibi duruyor.

Netice olarak gençler, sizden ricam önce bu sisteme inanmayın, sonra bu sisteme kimsenin inanmaması için bu yazıyı olabildiğince çok kişiye ulaştırın ve paylaşın.

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı

39 comments

 1. Aliosman Arslan
  18/01/2015 at 2:50 pm

  Örnek mega holding sitesi, bu sistemi araştırmış bi arkadaşım bunların sempozyumuna gitmiş gruba katılmak istemiş istenen parayı veremeyince girememiş daha sonra anlattık vaz geçti.

  • Öncelikle siz neden kendinizi müdafaa mecburiyetinde hissediyorsunuz? Yazıyı okursunuz, “ha burada yazanlar bizi ilgilendirmiyor, biz burada yazanların çalıştığı şekilde çalışmıyoruz” der geçersiniz. Kaldı ki ben bu makalemde ne bir şahıs nede bir şirket ismi verdim.

   Diğer bir sorum; Benim bu makalemde paylaşmış olduğum yasa maddesinde yazan (özetle) “sisteme katılmak için bir miktar para yada mal koyma zorunluluğu koşan sistemler yasaktır” cümlesi size uyuyor mu? Uymuyor mu? Yani ben sizin bahsettiğiniz sistemden para kazanabilmek için sisteminizden paket almam gerekiyor mu? Gerekmiyor mu? Şimdi istesem, hiç bir bedel ödemeden, sizden paket alınmasını sağlasam, bana para verecek misiniz? Vermeyecek misiniz?

   Herhangi bir ücret ödemem gerekmiyorsa o zaman bu yazı zaten size hitap etmiyor, dolayısıyla sizin sıkıntı duymanızı gerektiren bir durum yok demektir. “Yok, sisteme girebilmek ve para kazanmaya başlamak için paket satın alman gerek.” diyorsanız o zaman benim yazıda paylaştığım yasayı ihlal ediyorsunuz.

   Benim paylaştığım yasayı geçtim, kendi linkini verdiğiniz yasada ki 25. Madde’yede uymuyorsunuz. Çünkü orada: “(4) Doğrudan satıcı olarak sisteme dahil olmak isteyenlerden işe başlamaları ya da işe başladıktan sonra sistemde kalabilmeleri için giriş aidatı, başlangıç paketi, yenileme ücreti, aidat ve paket ücreti gibi herhangi bir isim altında bedel alınamaz.” yazıyor. Siz bu sisteme katılmak için yada sistemde kalmak için bedel alıyor musunuz? (Ben okumaya üşenmedim ama siz belli ki üşenmişsiniz …)

   Bunlara cevap vermenizin yanı sıra, cevap vermenizi rica ettiğim bir husus daha var. Siz belli ki bu sistemde kayda değer bir üyesiniz. Elinizi vicdanınıza koyup da söyleyin, ALLAH aşkına, sizin bu sistem vesilesiyle yaptığınız kendi siteniz 700 TL civarı bir ücret eder mi? Böyle bir siteyi Google ‘da ilgili kelimeleri arattığınızda yapabileceğiniz, 50-100 TL arası panelli hazır site satan firmalar var. Ben sizin siteniz gibi bir siteyi 100 TL’ye yaparım, ekstradan kimseye bu siteyi “ben yaptım” demem. Çünkü referanslarım arasında böyle bir siteyi göstermek istemem.

   Ben bu zamana kadar yüzlerce makale yazdım. Yüzlerce makale yazacak seviyeye gelmek için binlerce yazı okudum. O yüzden okumak zor gelmez 😉 Bu sektöre 30 yıllık ömrümün yarısından çoğunu verdim. İşi bilmiyor olsaydım bende söylenenlere inanır, doğru olduğunu iddia ederdim. Ha bu sistem gerçekten yasalar ile çelişmese o zaman delikanlı gibi de çıkar “evet, güzel bir sistem, yapabilen varsa tavsiye ederim gençler” derdim. Fakat görünen köy ortada, ya siz sistemi yanlış biliyor veya anlatıyorsunuz yada yasaları yanlış anlıyor yada görmezden geliyorsunuz. Hoşunuza gitmeyecek ama maalesef Web Tasarım ve Yazılım sektörünün iliğini kemiğini biliyorum. Sizin işi bildiğini sandığınız kişilere öğretmenlik yapacak kadar biliyorum hemde, ki bilgisayar hocalarına sınıfta ders vermişliğim var.

   Netice olarak rica etsem, yukarıda sorduğum soruları cevaplar mısın?

   • İlk cümlenizde haklısınız ki biz bunu gayet iyi biliyoruz. Sessizce ilerliyoruz büyüyoruz. Nasıl bir iphone reklamı lamborghini reklamı yapılmadan en mükemmel şekilde satılabiliyorsa, bizde reklam yapmaya gerek duymuyoruz. Aşağıdaki yorum tetiklemiş olabilir bunu yazmama ve ben sosyal platformlarda dolaşmayı çok severim. Bir çok konuda araştırır, sosyal alemle iç içe olmayı seviyorum. Yoksa doğru bildiğin bir şeye başkalarının ne dediğini umursamazsınız. Yaptığın paylaşımlara benzer o kadar paylaşım yapılıyor ki, siz isim vermiyor olsanızda alt taraftaki yorum en güzel örnek, insanlar sizin gibi kaliteli sitelerin, bazı karalamaya bazı sitelerin, ekşisözlük gibi elit, bilir kişi diye bilinen websitelerinin, işimizi elimizden alacaklar korkusu yaşamak istemeyen bazı Webmasterların hunharca saldırısına uğruyoruz ki, ses çıkarmadıkça üstümüze geliyorlar sözüm meclisten dışarı. Sizin gibi nadir samimi gördüğüm insanlarla konuşmayı iletişime geçmeyi severim ki konunun ne olduğu pek önemli değil. Dediğim gibi ne kadar isim vermesenizde o sözlerin nereye gittiğini insanlar fazlasıyla düşünüyor. Biz işimizi paylaştığımız insanlardan nerelerden ne duyduklarını çok iyi biliyoruz. Sadece bir şey söylerken yanlış yerlere gidebileceğinizi unutmayın. İnsanlar yanlış anlama konusunda çok beceriklidir.
    2. sorunuza şöyle cevap vermek istiyorum. Kur’an-ı kerimde bir ayette namaz kılmayınız ama sarhoş iken namaz kılmayınız diyor.
    Ben normal hayatta almadığım bir ürünü başkasına git al diyemem. o ürünle sorun yaşayan birisi benimle problem yaşar. Şirketimiz ürünümüzden memnun kalıp başkarına da tavsiye edip o ürünü satmama vesile olduğum için bana belirli bir komisyon veriyor. Böyle bir sistemi öpüp başımıza koyacağımıza elimizin tersi ile itiyoruz. Sen A marka kullandığın bir ürünü, bir giysiyi bir arkadaşına tavsiye ettiğinde ya sende gördüğünde gidip aldığında, o şirket senin sayende ürün sattım al bu senin hakkın dediğini duydun mu? Bunun ne kadar mükemmel bir şey olduğunun farkında değil misin? Sence bedava reklam yapıp bir ücret almamak enayilik değil mi? Dünyanın neredeyse heryerinde 80 yıldır Network marketing sistemi ile çalışan binceler şirket varken sizin bunları ya bilmiyorsunuz ya da bilmemezlikten geliyorsunuz. Amerikanın en çok milyoner çıkaran ticaret modeli budur.
    Şirket benim ürünümü bir takım oluşturuptakımınla daha çok satmak istersen ve o zaman daha çok komisyon kazanabileceğini söyler. Biz kimseye vaat vermiyoruz. Tavsiye ederiz. Ne yaptığında ne kadar kazanabileceğini söyleriz. Çalışmadan hiç bir şey kazanamazsın. Biz Mümkün deriz. İnanıyorsa çalışır ve kazanırız. Her türlü desteği veririz. Onu eğitiriz. Kapitalist düzendeki sistemleri yıkan, 8-5 çalışmaya gerek duyulmayan bir imkan sunarız. Bu bir ticaret. Kitaplar okuruz kendimizi devamlı geliştiririz. Okulda 20 kişinin karşısında utanan kekeleyen o kişi, bilerce kişinin karşısında konuşmayı büyük bir özveri ile yapar hale gelir, yaptığı konuşmayla ayakta alkışlanır. İlham olur, vizyon olur anlatabiliyor muyum. Bunları sadece bu ürünü satın aldığında hiç bir ücret ödemez. Ve herkes yapacak diye bir şey yok zaten.
    Ürünümüzün Kolay kurulum panelene sahip. Ürünü alan kişinin yaşı hiç önemli değil. ister 18 ister 88. Herkes kendisine ait bir web sitesini kimseye ihtiyaç duymadan kodlara gerek duymadan KOLAYCA tasarlayabilir. Sosyal alem de kendine ailt bir adresi olur. Sadece ürünün fiyatını öder. KDV sini devlete öder. Eğer isterse bir takım oluşturmak için aramıza katılır ya da sadece ürünü kullanır. İşi işimize dahil olanlarla konuşayı tercih ederim. Her şey her yerde konuşulmaz maalesef.
    Gerekli yasanın maddesinde ve videoda açıkandığı gibi AĞIRLIKLI olarak yani fiyatı piyasa değerinin ortalama ağırlığına sahip olduğu açık ve net. Bir ürünün piyasa değerini en ucuza satan belirmeyemez. Unutmayın kullandığımız binlerce ürün üretilenin ve piyasa değerinin çok çok üstünde. Ama bizim ki değil. Size pahalı gelmiş olabilir saygı duyarım.

    Piramit sisteme benzettiğiniz sistem nedir biliyor musun?
    Devletin sistemi bir piramit düzendir.
    Çalışılan bir şirkette hiç bir zaman çalışan işçinin müdür olamayacağı hep işçi kalacağı, milyonlarca kişinin çalıştığı bu kapitalist sistemler PİRAMİTTİR. Ömrü boyunca eğitim alamamış imkanı olamayan insanların hep ezildiği, en ağır işlerde çalıştığı kömür madenlerinde 3 kuruş için ömürlerini feda ettiği, korumaz, can gücenliği olmayan sistemler PİRAMİTTİR. Agari ücrette çalışmaya mahkum bırakıldığı, sigortasının ödenmediği (öz amcam yıllarca işçi olarak çalıştı hep sigortasız çalışmak zorunda kaldı.İş yoktu anlatabiliyor muyum). Siz kapitalist düzenin birebir içinde olamayabilirsiniz. Ne mutlu size.
    Piramit sistemin (bkz. KAPİTALİST DÜZEN ) içinde yıllardır yaşarken, kendi değerimizin farkına vardığımız, hayal dahi kuramadan bu dünyadan göcüp gidecek olan insanlara her ne olursa olsun umut olmaya, bir fırsat olsada kendimi bu bataklıktan çıkartabilsem diyen herkese ulaşıncaya kadar, işten çıkarılacak mıyım korkusu yaşayan, çocuğuna istediği şeyi alamayan, dünya dertlerini unutup, ümrünün sonuna kadar çalışmak zorunda kaldığımız bu kapitalist düzenden kurtarasıya kadar, kalmak için değil, geçmek için geldiğimiz bu fani dünyada ömürümüzü boşa harcamamak için sonuna kadar GOGOGOMEGA!
    Ben 100 bildiğim şeyin 5 ini anlatabiliyor olabilirim. Ama benim için hiç bir sorun yok. Eksik yanlış anlatıyor olabilirim. Kendimi geliştirmeme yardımcı oluyorsunuz onu biliyorum. Sizler sayesinde daha güçlüyüz.
    Bi kusurum varsa affola. Sohbet için teşekkürler.
    iletisim@ibrahimsigirci.com dan isteyen her türlü soruyu yöneltebilir. Teşekkürler.

    • Öncelikle belirteyim kardeşim, seninle gerçekten anlaşmak istiyorum. Yani bu muhabbetin sonunda ikimizden birisinin “sen haklısın” demesini istiyorum. Yaşında benden küçük, o yüzden seni güzel bir kardeşim olarak görüyorum. Şimdi yazdıklarına geleyim;

     Bir kere, bir dünya saygı çerçevesinde, açıklayıcı nitelikte şeyler yazmışsın, zevk alarak okudum. Fakat maalesef yazdıklarının hiç biri benim sorularıma cevap niteliğinde değil. Ben diyorum ki; “yasalar bir sisteme girebilmek ve ondan kazanç sağlamak için belli bir ücret verilmesi gereken sistemleri yasaklıyor, sizin sisteminize girebilmek ve para kazanmak için para vermek gerekiyor mu?” diye soruyorum, sen bana cevap olarak “ben almadığım bir ürünü git başkasına al diyemem”. Tamamda bu senin söylediğin, benim ve senin verdiğin linklerdeki yasa maddelerini mantıksız bulduğun anlamına gelir. Yani sen dolaylı yoldan “bu yasa saçma, çünkü ben satış yapabilmem için o ürünü satın almam gerekir” diyorsun.

     Eyvallah, kullanmadığın denemediğin bir ürün hakkında kişilere “bunu al, bu çok güzel” diyemezsin ama bir ürünü satmanın yada Network Marketing yapmanın tek yolu o ürünü satın almak değildir ki … Şirkete dersin; “ben sizin ürününüzü satmak ve bundan kazanç sağlamak istiyorum”. Şirkette senden hiç bir ücret almadan “tamam, sana bir demo hesap oluşturalım. Sistemimizi incele, dene, öğren, tecrübe et, istersen eğitimde verelim ve sat. 3 ay boyunca 1 satış yaparsan site sende kalsın. Yapamazsan demo hesabı kapatırız” desinler.

     Bak ben şu anda 2. üniversiteyi bitirmek üzereyim ve bölümüm işletme. Sen Piramit sistemi çok yanlış biliyorsun güzel kardeşim ve üzülüyorum bu duruma. Çünkü senin dediğin patron işçi sistemi piramit sistem değil, hiyerarşik sistemdir. İşletme bölümü, Stratejik Yönetim dersinde bu konuyu bulabilirsin. Senin içinde olduğun sistemin adı Piramit Satış Sistemi.

     Piramit Satış Sisteminin ne olduğunu da makalede yer verdiğim yasa maddesinde açıklıyor. Yani “katılımcılara bir miktar para koymak karşılığında sisteme katılma koşulu güden sistem” diyor. Senin “ürünü kullanmadan satamam” ve benzeri sözlerin bu işin kılıfı.

     Bir diğer husus ise, ben yazılım ve bilişim kadar psikolojiye de meraklı biriyimdir. Bir sürü kitap okumuş, bir sürü belgesel izlemişimdir bu konuda. Yazdıklarını okuyunca görüyorum ki valla helal olsun. Çünkü çok güzel eğitim almışsınız. İnsanların can damarlarına basıyorsunuz, ki bunu yazıda belirttim. Kapitalist düzen, ezilmiş halk, asgari ücret ,insanlık, eşitlik ve benzeri sözler ile insanların en çok sıkıntı çektiği, içlerinde patlamaya hazır olan isyan duygusunu kendi lehinize göre patlatıyorsunuz.

     Bak sana bir abin olarak tavsiyede bulunuyorum. 100 TL’lik, bu sistemde yapılabildiği gibi web sitesi yapma imkanı sunan bir sürü site var. Git o sitelerden biriyle anlaş yada anlaşma fark etmez, 700 TL’ye alıcı bul, kursun yada sen kur sitesini, 600 TL senin cebinde kalsın hemde sen hiç para vermeden.

     Çok daha iyi bir teklif sunuyorum; ALLAH’ın izniyle ben 1 sene içinde Web Tasarım ve Yazılım ile ilgili şirket kurucam. Senden 5 kuruş para istemiyorum. Sana şu anki sitenden 10 kat daha güzel site kurucam. Senin vesilen ile benden Web Tasarım hizmeti alan her müşteri için sana 250 TL vericem. Altınada istediğin kadar eleman topla, onlar satış yapsın, sen bana getir. Üstelik bu sistemde ne sen müşteriyle uğraşacaksın nede müşteri web sitesi kurmakla uğraşacak, herşeyi ben yapıcam ve senin içinde bulunduğun sistem ile yapılabilen web sitesinden 10 kat daha güzel site olacak. Anlaştık mı? Çünkü Network Marketing dediğin böyle olur. Ben teklifimde çok ciddiyim.

     Teklifimi sallamıyorsanda bir zahmet cevabını alamadığım soruyu cevaplamanı rica edicem canım kardeşim. Senin içinde bulunduğun sistem yasalara uyuyor mu? Yani yasalar açık ve net bir şekilde “para karşılığında sisteme katılmayı şart koşan sistemler yasak” diyorken sizin sisteminiz para karşılığında sisteme katılmayı şart koşuyor mu?

     • Teklifiniz için teşekkürler. İş teklifi almak her zaman güzeldir.
      Aramızdaki tek fark sizin benden web sektörü üzerinde daha bilgili oluşunuzdur.
      Ben bu sektörde sizin emek veren yıllarınız kadar vakit geçirmedim.
      Bilgi konusunda yaşın hiç bir önemi olmadığını Facebook kurucundan anlamak zor değil. Yani saygıda kusur olmadıktan sonra yaşınızın konuyla alakası yok.
      Bir benzetme yapmak istiyorum. Bilindiği gibi mükemmel olan islamiyettir. Müslümanların yaptıklarına göre, davranışlarına göre islamiyeti anlayamamız
      değerlendirmemiz kesinlikle yanlıştır. Müslümanlar mükemmel değildir yani. Aynı şekilde ben Network Marketing sektünde mükemmel bilgi ve
      donanıma sahip değilim ve buda Network Marketingin bana bakarak mükemmel olmayışı sonucuna kesinlikle vardırmaz. Şİmdiye kadar ki konuşmamızda bence böyle. Ama haklı olduğunuzu kesinlikle söyleyemem,
      çünkü değilsiniz.
      Sizi işimizin en bilgili en başarılı
      şahıslarından birisi olan, Enes OLGUN’un birkaç makalesini incelemizi isteyeceğim ve bu sektörde Dünya’nın en başarılı sayılı kişilerinden birisi olduğu aldığı ödüllerden bile rahatlıkça gösteriyor. Kendisinin youtube kanalını işi profesyonelinden öğrenmeniz için daha doğru olur.
      1 kaç yıl sonra ya da daha kısa bir sürede, eminim sizin ağzınızı açmadan sizi tatmin edebilecek profesyonelliğe gelebileceğimden eminim. Bazen yapılanlar kazanılan başarılar ve sizi destekleyen kitle gerekli cevabı daha kolay veriir.
      Son olarak para vererek sisteme dahil olan
      sistemlerin yasak olduğu cümlesi sizi yeterince ikna etmiş. Cümlenin yarısını kesip bana soru sorduğunuzun farkında olun lütfen. O 1.
      maddenin cümlesi şu şekilde bitiyor. “gerçekçi olmayan veya gerçekleşmesi çok güç olan kazanç beklentisi sistemidir.” Cümlenin sonu üzülerek belirtmek isterim ki Network Marketing ‘ le bi alakası yok.
      Gerçekleşmesi tamamen çalışma ile sağlanabilecek olan, gerçekçi bir sistemdir.
      Sorunuzun cevabı evetle başlayıp ama hayırla bitiyor. Nasıl mı oluyor bu. Yanlış yerde aradığınız sorunuzun cevabı evet.Yanlış yerdeki evetlerin hiç bir anlamı yok. Yine tekrarlıyorum. Yanlış yerde aramayın.

      Ben diyorum ki o yönetmelikle uzaktan yakından alakası yoktur! Siz keyfinize göre buna uyuyor diyemezsiniz. Sizin gibi kendisine göre uyduran bu işin erbabları olan hukukçuların 100den fazla mahkemenin hiç
      birini kazamamış olduklarını siz bilemediğiniz için istediğiz gibi istediğiz maddeye uyarlamanızı sıradan buluyorum. Ama burda milleti yanlış yönlendiriyor olduğunuz ise apaçık bir durum ve buna sessiz kalamazdım. Bizim
      sistemimiz Doğrudan Satış sistemidir ve tekrar belirtiyorum. Doğrudan Satış Sistemine ait yönetmelik 14 Ocak 2015 te yürürlülüğe girmiştir. 10
      gün önce yani. Geçen yıl ki bizle hiç bir alakası olmayan bir
      yönetmelikle bizi bir tutmanız cidden gülünç bir durum. Saçma sapan kurulmuş dolandırılık yapıp mumları yatsıya kadar insanlar için çıkarılmış bir yönetmelikle Dünya çapında 100.000 lerce kişinin çalıştığı bir sektörü -Türkiyede Mega Holdings hariç birden fazla sektör
      bulunmaktadır- bu katogoriye koymanız tartışmamızın fazlasıyla gereksiz uzadığının belirtisidir.

      İşte 10 gün önce Remin gazetede yayınlanan yönetmelik

      14.01.2015 tarihine ait İŞ YERİ DIŞINDA KURULAN SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ budur ve en başta anlattığım gibi madde 25’in ilk 3 maddesini kapsamaktadır.

      http://www.resmigazete.gov.tr/

      Bunları da okuyacağınızdan hiç şüphem yok. Size daha iyi bilgi vereceğine eminim.

      http://www.enesolgun.com/network-marketing-ne-degildir/
      http://www.enesolgun.com/network-marketing-endustrisi/
      http://www.enesolgun.com/network-marketing-vs-piramit-sistemler/
      http://www.enesolgun.com/hurriyet-gazetesinin-yalan-haberine-yanit/
      http://www.enesolgun.com/mega-holdings-siteleri-neden-cok-degerli/

      buda kendinizi geliştirebileceğinize inandığım link
      https://www.youtube.com/user/EnesOlgun
      Ucuz,
      pahalı, değerli gibi kavramlar değişkendir. Ürüne, sunulan hizmete, kişinin ihtiyacına, kişinin bilgisine, ülkenin ekonomik değerine göre değişir. Aksini iddaa edemezsiniz. Eminim size yardımcı oldum.
      Kabul etme cesareti gösterebileceğinizden hiç şüphem yok.

      KODCUHERİF bir gün görüşmek dileğiyle. İlgi gösteren herkese bir gün bir ilgi göstermek isterim doğrusu.
      (Ayrıca HER ŞEYİ BİR KENARA BIRAKIP SİZİ DÜŞÜNEREK BİR ŞEY SÖYLEMEK İSTİYORUM.
      ATTIĞINIZ BAŞLIK BİR İFTİRADIR. İFTARANIN DİNİMİZDEKİ YERİ HİÇ İYİ DEĞİLDİR )

     • Canım kardeşim, ben ziyadesiyle uzun olan yorumumu her seferinde yasada belirtilen metni uzun uzun yazarak daha da uzatmak istemediğim için kısalttım. Çünkü zaten orada açık açık yazıyor ama sen kaç yorumdur benim soruma net cevap vermiyorsun, kaçamak cevaplar veriyorsun. Halbuki cevap çok basit; ya Evet yada Hayır. “Evet de diyemem, hayır da diyemem” gibi bir cevap, bir sistemin yasaya uyup uymadığı konusunda cevap olamaz. Ya uyuyordur yada uymuyordur.

      Sizin bu sisteminizde para kazanmak imkansız değil, eyvallah ama “çok güç” grubuna giriyor. Ben bu sektörün içinde yıllardır varım. Birine web sitesi satmak bazen deveye hendek atlatmaktan daha zor geliyor. Kaldı ki bu sistemde insanlar web sitelerine ihtiyaç duydukları için web sitesi almıyorlar, sisteme girmek ve para kazanmak için web sitesi alıyorlar. Web sitesi sadece bu sistemin bahanesi. Dolayısıyla para kazanmak isteyenler, para kazanmak isteyenlerin sırtından para kazanıyor. Hal böyle olunca ha web sitesi satmışsın, ha çubuk kraker satmışsın ne fark ediyor …

      Zaten amacı sadece web sitesi sahibi olmak isteyen adam gidipte buradan web sitesi almaz. Bu fiyata, bu sistem ile yapılan web sitelerinden 10 kat daha iyi web sitesi yapan bir sürü kişi yada firma bulunur. Sizde insanların karşısına çıkıp “çok güzel site, çok harika site” demiyorsunuz ki, “bu sistem ile para kazanacaksın” diye insanları sisteme dahil etmeye çalışıyorsunuz. Çünkü bu sistemin kurucuları ve bu sistemden sağlam para götürenler çok iyi biliyorlar ki amaç sadece web sitesi satmak olsa bu sistem yürümez. O kadar yerde yazı, reklam ve video var, burada sözde amaç bir ürün satmak ise neden ürünü ön plana çıkarmıyorsunuz? Neden “sitelerimiz süper, sitelerimiz harika” demiyorsunuzda “bu sistem ile patron sömürgesinden kurtulacaksınız, bu sistem ile para kazanacaksınız” tarzında insanların can damarına basıyorsunuz? Web siteleri ile ilgili tek gösterdiğiniz şey “web sitesi kolay kuruluyor” demek. Bunun da tek nedeni yine sisteme para kazanma amacıyla girenlerin “acaba başarabilir miyim?” korkusunu bertaraf etmek. Bu sistem ile verilen hostingin, Türkiye ‘deki en kral hosting şirketinden 50-100 TL’ye alınabileceğini, kurulan web sitelerinin aslında basit, HTML sayfalardan ibaret olduğunu, Türkiye ‘de standart olarak bu web sitelerinin 100 TL civarına yapan yüzlerce, binlerce kişinin olduğunu, amaç sadece web sitesi sahibi olmak olduktan sonra bu sistemin sunduğunu 100 TL’ye sunan firmaların olduğunu söylesenize.

      Bana sürekli 10 gün önce çıkan yasayı paylaşarak aslında kendi topuğuna sıkıyorsun. İlk 3 maddeye uyabilirsin, eyvallah ama 4. maddeye uymuyorsun, o ne olacak? Bir yasada “3 maddeye uyuyorum, diğer maddelere uymasam da sorun yok” diyebilir misin? Yasanın bütün maddelerine uymak zorundasın ve 1 maddesini bile ihlal etsen bu yine suçtur. Dolayısıyla 4. kısımda yazan “(4) Doğrudan satıcı olarak sisteme dahil olmak isteyenlerden işe başlamaları ya da işe başladıktan sonra sistemde kalabilmeleri için giriş aidatı, başlangıç paketi, yenileme ücreti, aidat ve paket ücreti gibi herhangi bir isim altında bedel alınamaz.” kısmı bu sistemi anlatıyor. Bu sistemde doğrudan satıcı olarak sisteme dahil olmak isteyenlerden işe başlamaları için paket ücreti alınıyor mu alınmıyor mu? Alınıyorsa bu açık ve net bir şekilde bu yasayı ihlal etmiş olmuyor mu? İlk 3 değil, ilk 30 maddede size uysa, bu yazana uymuyorsan bir yasa ihlali söz konusudur! Ben bunu anlatamıyorum.

      Dinimizde iftira atmak günahtır, Elhamdülillah bende bir Müslüman olarak bunu gayet iyi biliyorum. Fakat ben burada iftira atmıyorum. Eğer kalkıp da “yasalar bunu diyor” adı altında söylediklerim, resmi değilde kendi uydurduğum şeyler olsaydı o zaman iftira attığımı iddia ederdin. O yüzden bana “iftira atıyorsun” diyerek iftira atma kardeşim. Bu sistemin başındakiler talepte bulunsun, bu yasayı ihlal eden maddeyi kaldırtsınlar, bende diyeyim ki “yasayı ihlal eden bir madde yok ve yasal bir sistem”. Fakat bu maddeyi İHLAL EDİYOR!

      Son olarak bir ticari sicil kaydı resmi gönderdin. Onu onaylamaya gerek duymadan sana şunu söyleyeyim, ben sana ticari sicil kaydı olan öyle şirketleri örnek veririm ki, kaçakçılar bile onların yanında son derece yasal kalır. Bir şirketin ticari sicil kaydının olması, o şirketin yasalar çerçevesinde çalıştığını ispatlamaz güzel kardeşim. Sadece vergisini verdiğini gösterir. Vergisini veren her şirkette yasalara yüzde yüz uyumlu çalışıyor anlamına gelmez. O yüzden ticari sicil kaydının resmini gönderdiğin yorumun hiç bir anlamı yok. Maalesef sizin karşınıza bir ticari sicil kaydı koyunca, o şirketin her şeyiyle yasal olduğunu zannediyorsunuz.

      Dediğin gibi yaşın bir önemi yok, önemli olan bilgidir fakat sen ne benim yaşıma nede bilgime bakarak anlaşma yada “haklısın” deme niyetinde değilsin … Ben bir bilenin karşısında olduğum zaman bilmediğim bir konuda susarım (sana sus demiyorum, yanlış anlama), araştırırım, öyle karşısına çıkarım ve araştırmalarım neticesinde “haklısın” yada “haksızsın” derim. Haklıysa şu nedenlerden dolayı haklısın, haksızsa söylediklerine bire bir, net, kaçamak olmayan cevaplar veririm. Fakat son derece açık ve net bir yasayı, üstelik kendi linkini verdiğin yasayı, açık ve net bir şekilde ihlal etmesine rağmen, sen hala gelipte bu sistemi bana savunuyorsan, sen doğru olana değil, inanmak istediğine inanıyorsun anlamına gelir. Görmek istemeyene de hiç bir ışık, iyileşmek istemeyenede hiç bir doktor fayda etmez. O kadar güzel inandırmışlar ki sizi bu sisteme, körü körüne bağlanmışsınız güzel kardeşim. Çok açık söylüyorum, üzülüyorum. O yüzden ben ne anlatsam anlamayacaksın.

      Senden bir ricam var kardeşim, Din, ALLAH, Peygamber gibi kutsal unsurları bu sistemi savunmak için kullanma. Gün gelir öteki tarafta bunun cezasını çok ağır çekersin. Eğer benim burada söylediklerim yalansa, belirttiğim yasa benim uydurmamsa, ben öteki tarafta bunun ateşinde yanmaya razıyım. Ben senin bilinçsiz bir şekilde bu sisteme inandığını düşünmek istiyorum çünkü bilmediğin yada yanlış bildiğin çok şey olduğunu görüyorum. Eğer bilinçli bir şekilde inanıyorsan ve bu sistemin yasaları ihlal eden, birilerini mağdur eden bir sistem olduğunu biliyorsan işte o zaman ALLAH seni islah etsen kardeşim.

      (ÇOK RİCA EDİYORUM, YAZDIKLARIMI İYİCE, ANLAYARAK OKU, CEVAP YAZACAKSANDA SORDUĞUM SORULARA NET CEVAPLAR İÇEREN VE YAZDIKLARIMI ANLADIĞINI GÖSTEREN CEVAP YAZ)

     • Allah hepimizi affetsin. Ne yazık ki hepimizin işlediği günahlar var.
      (4) Doğrudan satıcı olarak sisteme dahil
      olmak isteyenlerden işe başlamaları ya da işe başladıktan sonra sistemde
      kalabilmeleri için giriş aidatı, başlangıç paketi, yenileme ücreti, aidat
      ve paket ücreti gibi herhangi bir isim altında bedel alınamaz.
      Hayır demek yerine gerçekleri anlatmaya çalışmak, karşımdakinin hayır demesini düşündürmek, benim için daha önemli. Benim değil kendisinin demesi onun için daha önemli olduğunu düşünürüm.
      Kardeşim. Web sitesi satan bir şirket var. Ücreti belli olan bir ürün var.. Bir ürün satın alıyorsun istersen. Her şey gayet açık. Bunun adı giriş aidatı değil, bunun adı başlangıç paketi değil. bunun adı yenileme ücreti değil. paket ücreti hiç değil. Oradaki ifadelerin anlamlarını biliyor olduğunu biliyorum diye düşünüyorum. Ama siz istediğiniz gibi anlamakta ısrar ediyorsunuz. Şİrket ürününün fiyatı açık ve net. Herkesin aklı fikri var. Biz tavsiye ederiz. Karşımızdaki insan ister alır ister almaz. Tamamen kendisi bilir. 20-25 yaşlarındaki üniversite okuyan gençlere kandırılıyorsunuz demek onlara biraz küçük düşürüyor gibime geliyor ki şahsi fikrim.
      Web sitesi satan onlarca şirket gibi ürün satan bir şirketiz. Bu kadar basit. 4. maddedeki tabirlerin bir tanesine uyuyor mu lütfen söyle. Bir ürünü satın aldıktan o ürün sana aittir ve o ürünü kullanıp kullanmamak kararını sadece sen verirsin.
      2. olarak eğer ürünü başkalarına tavsiye etmeyi düşünürsen şirket senin hakkını verir. Yok kardeşim ben uğraşmak istemiyorum ürünü almak istiyorum dersen de sadece ürünü alırsın. Bu kadar basit.
      Mesela teknosa da bir ürün satmaya başlamış. Teknosa A firması. Mega Grup B firması. İstediğin almakta özgürsün.
      http://www.teknosa.com/urunler/119961054/web-sitesi-yazilimmikro
      Hayırlı geceler.

     • Ama yine kendi söylediğini kendin çürütecek bir örnek verdin canım kardeşim. Sizin sisteminiz Paket grubuna giriyor. Paket dediğin şeyde illa jelatinli kağıda sarılan ve elle tutulur bir şey olmak zorunda değildir. TeknoSA linkini verirken keşke bir önce baksaydın. “TeknoSA’da bizim gibi ürün satmaya başlamış” diyorsun ama verdiğin linkte “Web Sitesi Yazılım Paketi – Mikro” yazdığını dahi okumamışsın =) Ne yazıyormuş? Web Sitesi Yazılım PAKETİ.

      Örnek vermesen de ben çok örnek bulurdum ama sağ olasın sen sizin sistemin bu yasaya ihlal ettiğini gösteren çok daha güzel bir örnek bulmuşsun. Ben Hosting ve E-Ticaret paketlerinden örnek verecektim, “onlarda bu sisteme benzer, dolayısıyla bu paket demektir” diyecektim ama senin örneğin sizin sisteme tam uyuyor.

      TeknoSA ‘nın bu PAKETİ satmasında herhangi bir sorun yok. Eğer gidip de müşterilerine “Web sitesi satarak para kazanabilirsiniz fakat önce bu paketi almalısınız” derse o zaman yasaya uymayan durum meydana gelir. Yine benim yorumlarımı haklı çıkaracak bir örnek oldu bu. Sizin sisteminiz 700 TL iken, TeknoSA bile 250 TL’ye bunu satıyor. Fakat sen diyorsun ki “alınan ürünler arasında fark olur”, olur olmasına da, insanların karşısına çıkıp “bu sistem ile para kazanabilirsin” denmez.

      Bak sana çok açık ve net bir şey söylüyorum, ki zaten söyledim de bunu bir önceki yorumumda; Sizin sisteminiz bugünden itibaren, web sitesi satmak için para kazanma modeliyle ilgili tek bir şey söylemese, en azından ürünü alanlar bu imkana sahip olduklarını bilmeseler, sadece ürünü alacaklarını düşünseler, şu anda yapılan satışın yüzde birini değil binde birini yapamazsınız. Çünkü burada amaç insanların web sitesi satın alması değil, para kazanması. Dolayısıyla siz insanlara ürün satmaya çalışmıyorsunuz, ürün bu işin bahanesi ve yasallaştırma çabası. Yine söylüyorum, yasada belirtilen madde bunu açık ve net bir şekilde yasaklıyor. Senin yaptığın ise eşeğe bakıp “bu eşek değil zebra” demek. Yani yasayı ihlal eden bir sisteme kılıf giydiriyorsun ama o kılıf sistemin özünün yasa dışı olduğunun görünmesini sağlamıyor.

     • Taner Özdemir
      25/01/2015 at 3:37 pm

      1 – Sistem yasaya uymuyor. Yakında patlar.
      2 – Kimse alan memnun satan memnun durumuna zaten karışmıyor.

      Ayrıca bir Web geliştirici olarak söylemek istiyorum ki satılan ürün bir şeye benzemiyor. Bu açık; işinin ehli her geliştirici ve tasarımcı bunu zaten bilir ki işinin ehli olmaya da gerek yok. Şahsi fikrim bu. Tartışmanın uzatılmasına bence gerek yok zira 2. madde durumu açıklıyor hocam @KodcuHerif:disqus

      İnsanlar Hosting, Domain vb. hizmetlerinin anlamını, gerekliliklerini ve piyasasını bilmiyor olabilir. Web’in tasarım tarafından da anlamayabilir ki bu başlı başına bir sektör zaten. Burada önemli olan ne satıldığı da değil gibi duruyor. Hava satılsa alacakları bir sistem. Belirttiğiniz gibi özellikle piyasada çok fazla bilinmeyen bir ürün/hizmet ile yola çıkmışlar.

      Kimse bulaşmamalı,
      Saygılarımla.

     • Paket ile başlangıç paketi çok farklı şeyler. Başlangıcın devamı da vardır yani.
      Sizin gösterdiğiniz madeye neden uymadığını söyledim.
      Teknosanın mikro olan paketinin fiyatıda mikro bu onların satış politikası. Bizim için Dikkat dahi çekmiyor.
      Kendi yasasının kendi bütün maddeleri ile birebir uyuduğuna hukuk karar veriyor dostlar. Bir gün patlar lafı yıllardır milletin dilinde. Ufak tefek patlamalar yapmaktayız. Buna Dünya ülkeleri de dahil. Büyük patlamayı 1-2 yıl içinde yapacağız zaten. Şemsiye açan kazanır.
      E bi zahmet Kodcuherif. Para kazanmak içinde yapalım. Gün gelecek sizde adam haklıymış beyler diyeceğiniz üzülerek söylüyorum.
      Ben bu işin bu yasaya harfiyen uyduğunu söyledim. Sizin piramit dediğimiz hep üsttekinin kazandığı sisteme uydurmaya devam edin. Fazla uzaklaşmayın Arayınca sizi bulalım.
      Sağlıcakla.

     • Yaw İbrahim, şu 3-4 gündür eşimden, dostumdan, akrabamdan çok seninle konuşuyor, sana laf anlatmaya çalışıyorum canım kardeşim. Anlamamakta ısrar eden çok adam gördüm ama seni ayrı yere koyuyorum =)

      Diyorsun ki; “Paket ile başlangıç paketi farklı şeyler”. Peki sizinkisi hangisi? Sizde bir kere 700 TL verince bir daha para vermek gerekmiyor mu? Gerekmiyorsa, o zaman neden yıllık ve 3 yıllık satılıyor? Sadece sizin sistemin başlangıç paketi satmadığını söylediğin için sordum bu soruyu.

      Bu soruya vereceğin cevabın aslında hiç bir önemi yok. Çünkü, bahsettiğimiz yasada, bir sisteme girmek için hem başlangıç paketi ücreti alınmasını hemde paket ücreti alınmasını yasaklıyor. Dolayısıyla sizin sistem bu iki seçenekten hangisini yapıyorsa yapsın yine yasaya uymuyor.

      Teknosa’nın paketi de fiyatı gibi mikro, eyvallah. Sırf sen onu örnek verdiğin için onun üzerinden konuştum ama adamların pro paketi de 400 lira ve yine neredeyse sizin sistemin yarı fiyatına.

      Mesele şu, insanları para kazanma vaadiyle bu sisteme dahil edilmeye çalışılıyor. Amaç sadece qeb sitesi satmak olsa hiç bir sıkıntı yok.

      Eğer senin dediğin gibi olurda, bu sistem üzerindeki bütün şüphelerden kurtulur, herhangi bir kandırma ile düşünceyi akla getirmez, yasalara da uygun olursa ben delikanlı gibi burada “sen haklıymışsın İbrahim kardeşim” diyeceğim. Fakat bu sistem bir gün çökerse, sende delikanlı gibi buraya geleceksin “sen haklıymışsın Kodcu Herif” diyeceksin. Haksız olduğumu yada hakli olduğumu sosyal medya sayfasında yayınlicam. Şu anda bu sistemin mağdurları varken, yasada da bu sistemi ihlal eden madde yada maddeler varken benim haklı olduğunu söylemem söz konusu değil.

      Ha birde, yukarıdaki yazdıklarıma cevap vermenin yanı sıra bir soruya daha cevap vermeni rica edicem. Kaç gündür sorucam, unutuyorum. 3-4 gündür sizin ana siteye girip, ürün satın al butonuna tıklıyorum fakat satın alma sayfasına yönlendirmek yerine bulunduğum sayfayı yeni sekmede tekrar açıyor. Böylesine büyük (!), böylesine yasal (!), böylesine kusursuz (!), böylesine ALLAH’ın bir lütfu (!) olan bir sistemin Türkiye’de ki ana sitesinde, 3-4 gün boyunca bu kadar büyük bir sorun neden var acaba?

     • http://www.megagrupbilisim.com.tr/beta/
      Site yapım aşamasındaydı. Şu an gördüğün gibi gayet sağlam oldu.
      Bildiğin gibi domain hosting 1 yıllık satılır ve yenilenmesi gerekir her yıl. Bunu sormana gerek yok ki. 3 yılık satışı alternatif sadece. Yıllık 3yıllık domain hosting satması neden yasal olmasın. Sen de bildiğin gibi yıllık yeniliyorsun. Sıradan şey bunlar.
      İnsanları para kazanma vaadiyle sisteme dahil etmeye çalışılıyor da ne demek. Kardeşim ürünümüzü birlikte bu sektörde çalışmak istediğim arkadaşlarımıza, hiç bir yeteneği olmasına gerek duymadan yani insanları bir elemeden geçirmeden, sadece yapmak istemesi yeterli bizim için. Biz ona ihtiyacı olan her şeyi aramıza katıldıktan sonra aktarıyoruz. Çok güzel bir kitap okuma alışkanlığı elde ediyor en basitinden.
      Bu sektör sana ürünü tavsiye ederek para kazanabileceğin bir yer. Tavsiye ederiz, aramıza katılırsa birlikte çalışırız.
      Yani bu sektör için ülkemizdeki yasalar çok iyi bilinmiyor.
      Ama biz medyada Tv de yaptığımız büyük kongre ve seminerlerde kendimizi tanıtmaya devam edeceğiz.
      Benim için hiç bir sakıncası yok. Bizim amacımız Türkiye değil Dünyanın her yerine duyurmak. 2015 sonunda şirketteki ekiplerden sadece bir tanesinin hedefi şurada http://www.focuson2015.com görülüyor.
      Zamanla daha iyi anlaşılacak. Bilgi çok hızlı paylaşıyor çağımızda.
      Birde sistem mağduru kimse cidden çok merak ediyorum. Nerede bunlar. Kimler? Ürünü aldıktan sonra bu ürünü tavsiye ederek para kazanmak istedikten sonra hiç bir sıkıntı yok. Ürünün satılmasını sağladıktan sonra 30 dk içinde komisyonun hesabına yatıyor. Sıkıntı şu. Sen işi adam gibi öğrenmeden millete anlatırsan, ne ürün satabilirsin ne de kendin inanırsın. Kazanamaz ve mağdur olursun, çalışan arkadaşlara çamur atarsın. Bunun haricinde hiç bir şey olacağını sanmam.

     • Başka zaman yazdıklarıma hemen cevap veriyordun, bu cevabı yazmak için adamların “Yapım aşamasındayız” yazısını koymayı mı bekledin kardeşim =) Yarın öbür gün bu sistem patlasa demek seni burada göremicez 😉

      Bunca senelik yazılımcıyım, adam gibi bir firmayı geçtim, adam gibi hiç bir sitenin bu kadar başarısız yönetildiğini görmedim. Sen koskoca(!) bir şirketsin, üstelik internet satıyorsun ama internet sitenden 3-4 gün boyunca hiç bir şey alınamıyor. Günler sonra “yapım aşamasındayız” yazıyorsun.

      Yaw elinizi biraz vicdanınıza koyun bu nedir kardeşim … Oraya güya süre konulmuş fakat zaman akmıyor, hepsi sıfır görünüyor. Ne zaman yapım aşamasından çıkacağı bile belli değil. Sayfaya Facebook ve Twitter ikonları koyulmuş ama link verilmemiş. ALLAH aşkına kim yapıyor bu internet sitesi satan firmanın site tasarımını? 13 yaşında web tasarım öğrenmeye çalışan bir çocuk mu? Aklı olan demez mi “ulan bunların daha kendilerine hayırları yok, benim bunlar vesilesiyle sahibi olduğum web sitesinden ne hayır gelecek” diye …

      Birde ne tesadüftür ki ben burada “çok para kazanma vaadinden” bahsettim, sitelerine “size çok para kazanma vaadinde bulunanları polise şikayet edin” diyor. Arkadaş, siz değil misiniz seminerlerde, orada burada “bu sistem ile şöyle uçtum, bu sistem ile şöyle coştum” diyen? Seminerlerde yada çekilen videolarda, hatta örnek verdiğin sitede havuzlar içinde lüks yaşantıları göstermiyor musunuz? Dolayısıyla bu insanların bilinç altına dolaylı yoldan bu sistem ile çok para kazanılacağını söylemiş olmuyor musunuz? Arada bir “Çok çalışmak lazım, çok uğraşmak lazım” demekle bu gerçeği ört bas mı etmiş oluyorsunuz?

      Daha önce defalarca söyledim, yine söylüyorum. Siz para kazanma vaadiyle insanları bu sisteme dahil etmeye çalışıyorsunuz. Ürünü ön plana çıkarmıyorsunuz. İnsanların karşısına “güzel bir web sitesi sahibi olacaksın” diye çıkmıyorsunuz. “Para kazanacaksın” diye çıkıyorsunuz. Sisteme dahil olanların amacı para kazanmak, web sitesi sahibi olmak değil. Web sitesi satmak bu işin kılıfı. Ne söylersen söyle bu gerçeği sende bende avucumuzun içi gibi biliyoruz. Bana dürüst ol canım kardeşim. Sistemi aklamak için seninde bildiğin gerçekleri bilmiyormuşsun gibi söyleme bana.

      Kaliteli bir hostingin yıllık maliyeti taş çatlasın 100 TL’dir. Bunun ölçülebilir bir kavram olmaması arada 600 TL’lik bir uçurum olabileceği anlamına gelmez. Zaten bu sistem ile yapılabilecek web sitelerinin ihtiyaç duyduğu hostingi 10 TL’ye almak mümkün. 20 TL’de domain desen 30 TL eder. Bu sistemin sağladığı herşeyi sağlayan hazır web sitesi firmaları 100 TL’ye satış yapıyor.

      Bu sektör için yasaları defalarca yazdım. Yasalar bire bir sizin sisteminizi yasaklıyor. “Paket ücreti, aidat ve benzeri bedeller ile sisteme dahil edilmeye çalışılan ve bu sayede para kazanma imkanı sunan sistemler yasaktır” diyor. Siz yasaları farklı şekilde yorumlamak için elinizden geleni yapıyorsunuz ama bu sistem yasaları ihlal ettiğiniz gerçeğini değiştirmiyor.

      Birde bir kaç keredir “yok TV’lere çıktık, yok şuralara çıktık” diyorsun. Canım kardeşim, öncelikle o TV’lere para bastıran herkes çıkar. Daha geçen seneye kadar bilmem kaç kavanoz bal 100 TL diyorlardı o TV’lerde. Daha sonra gördük o balların ne olduğunu … Hala daha “orjinal telefon” diye çakma telefonları TV ekranlarında satıyorlar. O yüzden bana TV’leri referans gösterme.

      Ayrıca mağdur mu arıyorsun? Al sana mağdurlar: https://www.sikayetvar.com/mega-grup-bilisim İnsanlar bu sisteme giriyor, kısa süre sonra hata yaptıklarını anlıyorlar ve çıkmak istiyorlar. Fakat çıkamıyorlar. Şikayetlerde de aynı benim dediğim gibi “çok para kazanma vaadinde bulundular” diyor. Tabi sen bunu da bir karalama yada çekememe olarak nitelendirirsin canım kardeşim.

     • Sadece sana ayıracak vaktim her zaman olmuyor, yoksa bende özlüyorum seni. 🙂

      Şu şikayetler çok güldürdü.
      1-Abi adam demiş ki, “Ben Mega Grup Bilişimden ürün aldım. Zorla ikna edildim.” ya sen aşiret çocuğu musun ki zorla evlendiriliyormuş gibi zorla ikna edildim. sen şirlet arayıp ikna mı edecek sanki. Seni bu işe davet eden en yakın dostlarından biridir. Oraya yazmış birde zorla ikna edildim. Hey yarabbim. Sen girme zaten bu işe.
      2-Birde böylesi var:
      Sunum dediler neyse girdim 10 gün içinde para iade dediler ve 3 hesap açarak girdim bana iş dediler sadece yapmam gereken hesap açmam neyse çünkü arkadaşımın beni yanıltacağını hiç düşünmedim birde silah arkadaşım neyse girdik 1 saat sonra arkadaşım ağzından biz web sitesi satıyoruz diye gitsek insanların yanına kim alır dedi. Bu söz üzerine beynimden vurulmuşa döndüm. Adamlar web sitesi satmışlar bana çıkmak istedim 2 yıl oldu şirketle görüştüm ne para mı alabildim ne de bir cevap. Her şey aslında 10 dolar kazanmak için.
      Ya kardeşim sen ürünün ne olduğunu bilmeden 3 hisse birden almışsın. Ya bi ne alıyoruz diye sorsana, Ya para çok harcıyacak yer arıyorsun ya da silah arkadaşlarına güvenmişsin, ama sonra kendine güvenememişsin. Senin işin zor yani.
      Al biri neymiş faturayı vermemişler. Yeme beni. KDV si ödenen ürünün faturasını vermemişler. Hiç inandırıcı değilsin dostum. Taktik güzel ama kendini geliştirmen lazım.
      3-Bu ne diyor.” Ben bu firmanın masallarla insanları yanılttığınıı fark ettiğim ve bu firmanın benden almış olduğu ücret karşısında hiçbir şey almadığım için paramın iadesini istiyorum 6.000 TL!”
      La oğlum 3 tane ürün almışsın. Ne verecekler sana başka. Saçma sapan yorum yazmışlar güldürüyorlar. Küçükken masal dinlememiş pek sanırım. Masallarla yanılmış hahaha :D.
      4-Birde bu. ” Kardeşim 16 yaşındayken yanıltılarak bu holdinge üye olmuş ve hala kurtulamamıştır. Öncelikle bu şirketin yasal bir dayanağı var mı? benim kardeşimden aldıkları 3500 tl nin iadesini istiyoruz.”
      senin 16 yaşındaki kardeşim bu işe giremez. 3500 tl nedir ya. Oha. Az sallasaydı bari.
      5- bu da var. “Geçtiğimiz bir arkadaşım vasıtası ile Mega Holdings şirketi üzerinden web sayfası aldım. Ballandıra ballandıra anlattılar fakat 750 $ karşılığında piyasa değeri 100 TL bile etmeyen bir ürün sattılar. Üstüne birde arkadaşlarımı tavsiye etmemi ve bu olayın Network Marketing olduğunu belirtip çok para kazanabileceğimi söyleyip resmen mağdur ettiler! Değeri 100 TL etmeyen bir ürünü ben arkadaşlarıma nasıl 750 $’a satabilirim. Bu mümkün mü?Ürünün faturası durmaktadır. Para iademin yapılmasını yoksa gerekli mercilere biran önce başvuracağımı belirtmek isterim”
      Kardeşim sana göre ürün fiyatı pahalı ise almak zorunda değildin. Hem ürüne parayı veriyor. Verdikten sonra ürünü kötülüyor. Yok öyle bir dünya maalesef. Çok zeki maaşallah. Evet bu ürünü tavsiye ederek para kazanılacağını sana söylemişler. Sende almışsın. Neyin tribindesin. Evet sana kazanabileceğini söylemişler ve ney miş MAĞDUR

     • Siz yüzsüzsünüz birader bunu açık ve net bir şekilde söyleyebiliyorum karşımda 4 megacı 3 gün boyunca bu ürünü satabilmek için bin takla attı devasa bir piskolojik baskı ile arkadaş tavsiyesi sonucunda zor bir dönemimde para yatırdım ve dahil oldum 14 gün para iadesi sürecini bilerek, ders aldım sunum aldım 12 gün elimden geleni yaptım çıkmak istediğimi söyledim hepsi birden yine bin takla attı işte yanlış düşünüyorsun da özlü özlü sözler işte vay efendim sonunu düşünen kahraman olmaz neyse tamam bukadar ısrar ediyorlar deneyeceğim dedim bir buçuk ayı doldurdum istemediğimi söyledim paramı geri istedim söz verdikleri halde vermediler ortada boktan bir web sitesi ile kaldım üstelik artık ne arıyorlar ne soruyorlar sosyal medyadan takipten çıkardılar. Sizin tek derdiniz para başka bir şey değil dostlukmuş ekipmiş, hikaye umarım hakkın içinde boğulursunuz

     • giriş aidatı = Belirli aralıklarla ödenen ücrettir. Böyle bir şey söz konusu değil. Sadece ürünün fiyatını 1 kere ödersinBaşka hiç bir ücet ödemiysun.
      başlangıç paketi= Ortada bir paket yok. Bir ürün var. Belirli bir ücreti var.
      yenileme ücreti= buna yok diyemem. Çünkü 3 yıl sonunda hosting ve domain ücreti son buluyor. Aynı diğer şirketlerin 1 yıllık sattığı şekildeki gibi. Yani yenilemk isteyip istememesi kişinin isteğiiyle alakalı bir durum.
      aidat
      ve paket ücreti= Ürünü paketleyip vermiyorlar. Aidatta belirli aralılarla ödenen ücrete nedir. Apartmanlardaki gibi mesela. Bununda bi alakası yok..
      Yani sanırım 4. maddeye de uyuyoruz. Başka?

     • Gerçek olan yasayı ve maddeleri size gösterdim ve hala açıklık getiriyorum. Yanlış maddelere baktığınızı söylüyorum. Ama siz hala doğru olan bu maddeler demekte ısrarcısınız. İnanmamakta ısrar ediyorsunuz. Size diyebileceğim başka bir şey yok. Doğrudan satış 25. madde ve içeriğinin hepsi bizi ifade ediyor. Anlayınız lütfen.
      Tekrar etmeyi düşünmüyorum.

 2. Başa döndük. Tavsiye ettiğimizde şirketin bize komisyon vermesinin nesi garip abicim. Diyorum ürünü alıp kimseye haber de vermeden kullanabilirsin. Bi at gözlüklerinizi çıkarın. Anlamak istemiyorsunuz gerçekler bunlar. Bizim ürünümüzün değeri belli. Memnun kalmazsa da iade süresi var her üründe olduğu gibi. 5 yılda 70-80000lere ulaştık. Yüzbinler bizi bekler. Size işinizde başarılar. Hayırlı kazançlar.

 3. program indirme sitesi açmayı düşünüyorum ama nasıl açacam bilmiyorum nasıl açılcağı hakkında yardımcı olurmusunuz kodcu herif

   • bide admin siteye dısqus nasıl ekleyeceğiz soru bölümüne yazdım cevap gelmedi

    • O soruya cevap gelmez. Çünkü sorudan ziyade anlatım talebi. Benim o anlatımı yapabilmem içinde ya mevcut WordPress olmayan sitelerimden biri üzerinden yapmam lazım yada sırf bu anlatım için wordpress olmayan site kurmam, hesap açmam gibi bir sürü işlem yapmam lazım. İnternette ziyadesiyle Disqus ‘u siteye ekleme anlatımı yapılan site var. En başta da Disqus ‘un kendi sitesi var: https://disqus.com/websites/

 4. call of duty severler derneği
  12/04/2015 at 2:11 pm

  admin bende bir site açmayı düşünüyorum tarih le ilgili bir site atatürkle ilgili bütün saklanan gerçekleri gün yüzüne çıkarmak için ama nasıl açacağımı bilmiyorum yardım ederimisiniz

  • Öncelikle bir daha ki sefere Atatürk yazarken “A” harfini büyük yazmaya özen gösterirsen sevinirim kardeşim. Eğer Atatürk ile ilgili bir site açacak isen öncelikli olarak buna dikkat etmelisin.

   Diğer bir mesele Atatürk ile ilgili bütün saklanan gerçeklere örnek verebilir misin? Neymiş saklanan, kimsenin bilmediği ve senin bildiğin şeyler?

   • call of duty severler derneği
    12/04/2015 at 2:31 pm

    Mustafa kemal osmanlıyı yıkmak için ingilizlerin görevrendirmiş olduğu bir ingiliz ajanıdır bu adamın yaptığı diktatörlükleri çoğu kişi söylemeye korkuyor .

    ataputçuların allah belasını versin keşke osmanlı olsaydı keşke :/ şimdi dinimizden çok uzaktayız namaz kılmayı unutuk atatürk yüzünden

    Birde kimsenin bilmediği değil bu halkın yüzde 50 si biliyor ama söylemeye korkuyor atatürkle ilgili gerçekleri

    • İyi, zaten bunu hissettiğim için sordum özellikle bu soruyu. Öncelikle belirteyim, senin bu siteden öğreneceğin hiç bir şey yok.

     İkincisi sakın bir daha bu siteye gelerek bu sitenin ziyaretçi kitlesini kirletme.

     Üçüncüsü, Atatürkçülük yada Atatürk ‘ün her yerde heykellerinin olması putçuluk değildir. İnsanlar Atatürk ‘e dini bir bağlılık duymaz, ülkesini seven insanlar, onun kurduğu ülkedeki, çizdiği yoldan dini değil milli değerler doğrultusunda yürür. Bunlar tamamen farklı şeylerdir.

     Dördüncüsü, bu ülkede bugün kılınmadığını iddia ettiğin namazı kılanlar da Atatürk sayesinde kılabilmektedir.

     Beşincisi, Atatürk senin yıkanmış beyninde yer aldığı gibi bir İngiliz ajanı olsaydı, Türkiye ‘yi işgal eden İngilizleri bu ülkeden kovmak için bu ülkenin insanlarını bir araya getirmez, İngilizlere karşı savaşmaz, onları bu ülkeden kovmazdı. Tam tersine, Atatürk olmasaydı “keşke Osmanlı olsaydı, keşke” dediğin Osmanlı ‘nın son döneminde İngilizler ile anlaşma yapanların eline kalırdı bu ülke ve bir İngiliz sömürgesi olurdu.

     Altıncısı, sanki Atatürk bu ülkede kurtuluş savaşını başlatmadan önce Osmanlı 7 cihana hükmetmekteydi de Atatürk geldikten sonra Osmanlı çökmüş gibi saçma sapan bir inanışa sahipsin ya da sahipsiniz. Atatürk zaten çökmekte ve işgal altında olan Türkiye ‘yi İngiliz, Fransız ve İtalya ‘nın elinden aldı.

     Yedincisi, Atatürk namaz kılmayı unutturacak hiç bir şey yapmadı. Hatta bilmeyecek kadar yıkanmış bir beyne sahipsin, ki bu ülkenin Diyanet İşleri Başkanlığı ‘nı Mustafa Kemal ATATÜRK kurmuştur. Atatürk, herhangi bir dini yada Müslümanlığı unutturmak isteseydi, önce validesi Zübeyde hanımın başını açtırır, sonra bu ülkede Dini yada Müslümanlığı yasaklardı. İnsanların dinini özgürce yaşamasını sağlamazdı.

     Sekizincisi, Atatürk ‘ün sizin din düşmanı olarak görmenizi sağladığı şey olan laiklik din düşmanlığı değil, Din gibi kutsal bir mertebenin siyaset gibi kirli işlerin için karıştırılmaması gerektiğini düşünmesinden ve söylemesinden ileri gelmektedir, ki günümüzde din sömürüsü yapılarak insanların nasıl koltuk, makam ve para sahibi olma çabaları içine girdiğini, dolayısıyla kutsal dinimizi ayaklar altına aldıklarını fazlasıyla görüyoruz.

     Dokuzuncusu, Atatürk eğer bir diktatör olsaydı, bu ülkede seçme ve seçilme özgürlüğü getirmez, ölene kadar bu ülkenin başında kalır, ardından yönetimi canı kime istiyorsa ona devrederdi. Bunun yanı sıra, günümüz örneklerinde olduğu gibi, halktan dolaylı yoldan para toplayıp, kendi akrabalarını zengin ederdi. Diktatörlük kelimesinin anlamını bilmiyorsanız dahi, günümüz diktatörlerinin neler yaptığına bakarak diktatörlük nasıl olur bir öğrenin.

     Onuncusu, ne Atatürk nede bir başkası, “bu ülkede namaz kılamazsın, bu ülkede namaz kılmak yasaktır” demişliği yokken bunun suçlusu olarak Atatürk ‘ü görmek tamamen insanların kendi günahlarını Atatürk ‘ün yada başkasının üstüne atma çabasıdır. Bu ülkede bugün senin düşündüğün gibi namaz kılmayı unutanlar varsa, (ki bence yok) bu dinimizin insanlara günümüz insanları tarafından yada dini tanıtmak ile görevli kişiler tarafından iyi ve güzel anlatılmadığını gösterir.

     Dinimizin bugün geldiği noktadan yada namaz kılmayan insanlardan dolayı Atatürk ‘ü suçlu görmeye çalışacağına, “Ben Müslümanım” deyip de kafa kesen, canlı bombalık yapan, sokakta insanlara silahlar ile saldıran, “Ben Müslümanım” deyip de dini kullanarak ceplerini dolduran, mevki, makam, koltuk sevdasında olan, “sen Türksün, sen Kürtsün, sen şu sun, sen bu sun” şeklinde insanları ayıran kişileri bir nebze olsun suçlu görebilseniz, aslında Atatürk ‘ün dinimize en fazla hizmet eden insan olduğunu görürsünüz.

     Ha bir şey daha var, bu da on bir olsun. Ben bir Atatürkçüyüm, aynı zamanda Elhamdülillah Müslümanım. Sende Müslümansın ya … O engin, büyük Müslüman bilginle bela okumanın da günah olduğunu bilmiyorsun belli ki … Ben bir Atatürkçü olarak bu zamana kadar hiç bir kimseye ve hiç bir şeye, günah olduğu için lanet yada beddua etmedim.

     Al sana KUR’AN dan bir hadis;

     “Kul, herhangi bir şeye lânet ettiğinde o lânet gökyüzüne çıkar. Semânın kapıları ona kapanır. Sonra yere iner, yeryüzünün kapıları da ona kapanır. Sonra sağa sola bakınır, girecek yer bulamaz da lânet edilen kişiye döner. Eğer gerçekten lânete lâyık ise onda kalır, değilse lânet edene döner.” (Ebû Dâvûd, Edeb 45; Tirmizî, Birr 48)

     İnandığın dini tam olarak bilmiyorsun, Atatürk ‘ü nereden bileceksin … Ha birde Call Of Duty sevenler derneği nickini almışsın ama Call of Duty ‘de ataları İngiliz olan Amerikalıların yaptığı bir oyun bil istedim, engin ve derin İslami bilgilere ve bağlılığa sahip Müslüman kişi …

     • call of duty severler dernği
      12/04/2015 at 5:59 pm

      yorumumu neden kardırdın ben belgelerle atatürkün nasıl bir din düşmanı olduğunu kanıtladım diyemi haklı olsanız yorumumu kardırmazdınız birgün bütün gerçekler açığa çıkar hiç bir sır sonsuza dek gizli kalamaz .

     • Sana karşı edebimi fazlasıyla muhafaza ettim. Seni insan yerine koyup 2 sayfalık cevap yazdım. Bu süre çerçevesinde bana soru soran en az 3 kardeşimin sorusunu cevaplardım. Tüm bunların neticesinde sen benim yazdığım hiç bir şeyi kayda değer bir şekilde cevaplamayıp, saçma sapan iki tane uydurma bağlantı vermişsin. Al bende sana bir kaynak vereyim: https://www.youtube.com/watch?v=nC1jZOLAmCM

      Benim yorumunu onaylamamam senin kesinlikle haklı olduğunun ispatı değildir. Tam aksine edebimi muhafaza etme çabam ve zaten kısıtlı olan zamanımı daha fazla boşa harcamak istemememden ileri gelmektedir. Zira sunacağın bütün kanıtlara ve vereceğin bütün cevaplara karşılık onlarca ispat ve kanıt bulabilirim.

      Tüm bunların yanı sıra, Atatürk ‘e hakaret ederek yasalar çerçevesinde suç işliyorsun. Yasalar izin verse dahi ben bu sitede buna izin vermiyorum. Bu nedenle senden rica ediyor ve insan gibi söylüyorum, ne sen daha fazla suç işle, nede benim kısıtlı zamanımı, onlarca cevap bekleyen kardeşime ayırmam gereken vakti daha fazla işgal etme. Zira beni anlayabileceğin bir zihniyete sahip olduğuna inanmıyorum.

     • call of duty severler derneği
      12/04/2015 at 7:25 pm

      Allah görüyor gerçekleri zaten size laf yetiştiremem 2 satır yazıyoruz 100 satır cevap veriyorsun .

     • 😀 Bütün gün senin vesilen ile sinir harbi geçirdim, bu yorumun ile beni güldürdün. ALLAH senden razı olsun =) Evet, ALLAH biliyor ve görüyor gerçekleri. O yüzden bizde kendi gördüklerimize ve bildiklerimize inanalım 😉

    • olum saçmalamayın osmanlı birçok dinden ve milletten insanı içinde barındırdığı için fransız ihtilalinden sonra isyanlara dayanamayıp iyice güçsüz düşmüştür yani öyle atatürk yıktı gibi bir olay yok açık konuşmak gerekirse atatürkten bende o kadar hoşlanmıyorum ama onun da bir zamanlar osmanlı ordusuna hizmet ettiği bir gerçektir böyle yorumlar yazarak kendinizi rezil etme

     • Bak canım kardeşim, bak güzel kardeşim, açık ve net bir şekilde buradan söylüyorum daha sonra sende diğer saygısızlık yapıp yorumunu onaylamadığım kişiler gibi buraya gelip “benim yorumumu onaylamıyorsun, böylesiniz, şöylesiniz” deme.

      Bir pazarım var, yarın sabah 6 ‘da kalkıp işe gidicem. Bugün bütün planım 4 makale yazmak, en az 2-3 kardeşimin sorularını cevaplamaktı. Fakat bu saçma sapan tartışma yüzünden bugün ancak 1 tane soru cevaplayabildim ve günün geri kalanında hiç bir şey yapamadım. Burası yazılım ağırlıklı, sadece teknoloji ve eğitim ile alakalı bir sitedir. Biri gelip web sitesi kurmaktan bahsetti, bunun üzerine soru sordum, Atatürk ‘e hakaret etmesi nedeniyle o cevapları verdim. Buradan yola çıkarak, Atatürk ‘ü sevmeyen herkesin buraya gelip, Atatürk ile ilgili saçma sapan sözde belgeler paylaşmasına eyvallah diyemeyeceğim.

      Mail adresinin 98 ile bitmesinden yola çıkarak yaşının 17 olduğunu varsayıyorum. Dolayısıyla benim neredeyse yarı yaşımdasın. Öyle her önüne gelen belgeyi, KUR’AN ayeti gibi doğru kabul edip, inanmak istediğin şeyi destekliyor diye gerçek zannetmemeni öneririm.

      Tüm bunların yanı sıra, ben bu tarz tartışmaların içine girecek ne vakte ve ne sabra sahip biri olmadığım için, mevzunun daha fazla uzamasını da istemiyorum. Gidin başka yerde yapın Atatürk ‘e olan düşmanlığınızın propagandasını. Bu sitenin sahibi ve emektarı olarak ben bu sitede böyle yorumlar istemiyorum. Bu nedenle bu attığın yorumundan sonraki sözde belgelerin yer aldığı yorumunu da onaylamıyorum.

      Siz gidin, güzel güzel GTA ‘nızı oynayın, benimde şurada yazılım ile ilgili bir şeyler öğrenmek isteyen kardeşlerime, az da olsa faydamın dokunmasına engel olmayın 😉

  • Yahu arkadaş, siz ne laftan anlamaz, ne idrak sorunu olan bir kesimsiniz yemin ediyorum anlamıyorum. Elemanın biri geldi, burada kafasına göre bir soru sordu, bunun üzerine sorduğu sorunun nedenini öğrenmek istedim, söyledi, bunun neticesinde kendisine cevap vermeyeceğimi nedenlerini açıklayarak belirttim.

   Tüm bunların neticesinde hem buradan hemde sosyal medyadan bu tarz tartışmaları ne KodcuHerif.Com ‘da nede Kodcu Herif ‘in sosyal medya hesaplarında görmek istemediğimi belirttim. Bunun neticesinde hala gelip, Türkiye ‘de diyanet işleri başkanlığını kuran, validesinin başı kapalı olan Atatürk ‘ü dinsiz ve benzeri ithamlar ile suçluyorsunuz. Hadi onu geçtim, inançlar insan ile ALLAH arasındadır. Müslümanım diyorsunuz ama daha insanların inancına saygı duymuyorsunuz. Atatürk bu ülkede namazı mı yasakladı, benim bugün namaz kılmamı mı engelledi, ben bugün istesem de namaz kılamaz mıyım … Şartlar böyle iken Atatürk Müslüman mış, değil miş bana, sana yada başkasına ne …

   Günümüzde Müslümanım diye geçinenler, önce dinini adam gibi öğrenip, Müslümanın Müslümana yardım etmesi gerektiğini, bir Müslümanın karnı aç iken kendisinin tok gezmemesi gerektiğini bilsin. Halbuki günümüz şartlarında milyonlarca aç Müslüman varken en çok Müslümanlığı ile övünenler mal, mülk, para, saray sahibi … Önce günümüzün mal, mülk, para, saray sahiplerinin dini nasıl kullandıklarına bakın, ondan sonra Atatürk ‘e dil uzatın.

   “Osmanlı Atatürk tarafından yıkıldı” diye akılın zerresini barındırmayan bir inanışa sahipsiniz. Yahu, Atatürk kurtuluş savaşını başlattığında Osmanlı 7 cihana hüküm mü ediyordu da, Atatürk gelip Osmanlı ‘yı yıktı. Osmanlı zaten Avrupa devletleri tarafından işgal altındaydı. Yıkılmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Kısacası sömürge devleti konumuna gelmişti. Bugün sömürge devletlerine bir bakın ve hallerini görün. Onlardan biri olunmaması için yapılan şey kurtuluş savaşıdır. Bunun neticesinde bütün çağdaş medeniyetlerde olduğu gibi ülkenin artık imparatorluk ile yönetilemeyeceği, halkın yöneticisini yine halkın seçebileceği Cumhuriyet sistemini getirdi. Bu nefretinizin nedeni kendi yöneticilerinizi kendiniz seçebildiğiniz için mi, işgal altında olan bir Türkiye kurtarıldığı için mi, bugün sömürge devleti olmadığımız için mi … Siz hala neyin kafasını yaşıyorsunuz…

   Ben hem Atatürkçüyüm hemde Elhamdülillah Müslümanım. Ha Atatürk Müslümanmış, değilmiş, o beni ilgilendirmez. Müslüman olmaya ben kendi özgür iradem ile karar verdim. Atatürk ‘ünde benim inançlarımda bir etkisi olmadı. Bugün Atatürk mezarından kalkıp “Müslüman olma” dese Müslümanlıktan vazgeçecek değilim.

   Hepsini geçtim, ben neyden korkacak mışım… Sizin ile tartışmaktan korkacak kadar bilgisiz ve yetersiz olsam zaten boşa bir hayat geçirmiş olarak görürüm kendimi. Bu zamana kadar da çok tartıştım. Hepsinin neticesinde, alttaki örnekte olduğu gibi benimle tartışmaktan vazgeçiliyor ve neticesinde aynı kafada hareket etmeye devam ediyorsunuz. Dolayısıyla ben sadece size boşuna vakit harcadığım ile kalıyorum.

   Bak insan gibi söylüyorum. Birazcık beynin, birazcık zekan var ise lütfen anla. Dini görüşün, Atatürk ile ilgili düşüncelerin ile gerçekten ilgilenmiyorum. Burasıda bir bilişim sitesi. Atatürk taraftarlığı yapılan bir site değil. Senin gibi Atatürk ‘e sövenlerin yorumlarını engellediğim gibi, Atatürk ‘ü övüp size sövenlerin yorumlarını da engelledim bu zamana kadar. Atatürk taraftarlığı yapılan yüzlerce site ve hesap var. Git oralarda belirt düşüncelerini. Cevaplamam gereken bilişim üzerine onlarca soru, yazmam gereken bilişim ile alakalı onlarca makale var. Benim insanlara azda olsa faydalı olma çabama engel olmayın. Yararınız yok bari zararınız olmasın … Lütfen …