Kodcu Herif Tanıtım Yazısı ve Sponsorluk Alımları

Kodcu Herif Tanıtım Yazısı ve Sponsorluk Alımları

Herkese merhaba arkadaşlar. olarak 3. yılımızı geride bıraktığımız şu günlerde hem gelen talepler hem de ciddi bir gereklilik nedeniyle ve alımlarına başlıyoruz.

Kodcu Herif ‘i ilk günden beri takip eden kişiler bilirler ki, aktif ve özverili paylaşımlar yaptık. Öyle ki bazen günde 2-3 özgün konu yayınladığımız dahi oldu. Pek çok Kodcu Herif takipçisi fark etmiştir ki son aylarda çok fazla içerik yayınlayamaz olduk. Hatta günde 2-3 özgün içerik yayınlarken son 6 ayda yayınlanan konu sayısının 10 ‘u geçmemesi, söz konusu sorunun büyüklüğünü gözler önüne serer nitelikte.

KodcuHerif.Com ‘a çok ciddi emek veriliyor. Bir makalenin yazılması, düzenlenmesi, SEO uyumlu hale getirilmesi, görsellerinin ayarlanması ve daha sayılabilecek pek çok unsur ile beraber ortalama 2 saat vakit harcanıyor. Bunun yanı sıra ziyaretçilere daha kaliteli bir KodcuHerif.Com deneyimi yaşatmak için arka planda görünmeyen çok çeşitli çalışmalarda yapıyoruz. Örneğin geçtiğimiz aylarda sessiz sedasız sunucumuzu değiştirdik ve KodcuHerif.Com ‘u daha hızlı hale getirdik. Mobilden KodcuHerif.Com ‘un çok hızlı açılması için çeşitli çalışmalar yaptık. KodcuHerif.Com ‘u daha kullanışlı hale getirmek için sürekli kafa yoruyoruz.

Gelir Modeli Zorunluluğu

Gelir Modeli Zorunluluğuİnternet ortamında birbirinden kaliteli içerik sitelerinin gelir modeli olmaması durumunda birbir kapandığına üzülerek şahit olduk. Zira her birimiz hayatımızı devam ettirme, giderlerimizi karşılayabilme mecburiyetindeyiz. KodcuHerif.Com kurulduğu günden bu yana sadece kişilere fayda sağlamaya çalışan, hiçbir gelir elde etme amacı olmayan bir site olarak kuruldu. Son bir yılda onlarca kişi KodcuHerif.Com ‘a tanıtım yazısı yayınlamak istedi. Her bir talepte çok mutlu olduk ve talepleri teşekkür ederek geri çevirdik. Lakin KodcuHerif.Com ‘dan hiçbir gelir elde etmemek gösterdi ki, KodcuHerif.Com ‘dan gelir elde etmediğimiz için KodcuHerif.Com ile ilgilenmek yerine gelir elde edebileceğimiz işlere ağırlık vermek zorunda kalıyoruz. Bu da son 6 ayda KodcuHerif.Com ‘a hiç yakışmayan oranda az konu yayınlamamıza neden oluyor.

Yorumlardan ve girdiğimiz diyaloglardan anladığımız kadarıyla KodcuHerif.Com ‘un çok ciddi gelirler elde ettiğini düşünen bir kesim var. Fakat o kişilere verdiğimiz cevaplarda da belirttiğimiz üzere KodcuHerif.Com 3 yılda masraflarını dahi karşılayacak gelir sağlamadı. Hatta KodcuHerif.Com ‘a harcanan bir emeğin farklı bir işe harcanması durumunda elde edilecek geliri düşünecek olursak on binlerce TL para kazanma imkanından bizi alıkoydu.

Halbuki biz istiyoruz ki, bilişim, kişisel gelişim, eğitim ve girişimcilik alanlarında sürekli, birbirinden faydalı içerikler üretelim. Yılda 1-2 kez değil, her ay hediye kampanyaları düzenleyebilelim. İleriye yönelik olarak KodcuHerif.Com ‘da, ücret karşılığında kaliteli içerikler üretebilecek arkadaşları Kodcu Herif bünyesine katabilelim. Beklentileri ve talepleri daha fazla karşılayabilelim. Bunu sağlayabilmek için KodcuHerif.Com ‘da sistemini hayata geçiriyoruz.

Tanıtım Yazısı ve Sponsorluk

KodcuHerif.Com, son 6 ayda son derece düşük aktifliğe sahip olmasına karşılık son 1 ayda 65 binden fazla kişi tarafından ziyaret edilen, kendi alanındaki en nitelikli sitelerden biri. Tanıtım yazısı ve sponsorluk destekleri ile KodcuHerif.Com ‘a çok daha fazla ilgi gösterileceğini düşünecek olursak, söz konusu rakamların daha da yükseleceğini ön görmek yanlış olmaz.

Tanıtım yazısı ve sponsorluk talepleri ya da ayrıntılı bilgi almak için reklam bağlantısından iletişime geçilebilir. Ayrıca bir kez sponsorluk alımı gerçekleştiren projelerin logoları referans olarak sürekli reklam sayfasında kalacaktır. Bu sayede dolaylı yoldan sürekli olarak tanıtım yapılacaktır.

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı