Kodcu Herif 3 Yaşında!

Kodcu Herif 3 Yaşında!

Ve … 3 yıl önce amaç eğlenceli, samimi, anlaşılabilir ve kasmadan yazılıma dair yazılan konuları paylaşmaktı. Kısa sürede çok sevilen ve geniş kitlelere ulaşan , okurların beklentileri doğrultusunda, 3 yıl öncesinden tahmin edilemeyecek bir noktaya geldi.

Son 1 yıla baktığımızda çokta içimize sinen bir tablo gördüğümüzü kendi açımızdan söylemek zor. Zira pek çok Kodcu Herif ‘i seven takipçinin aktif paylaşımlar görmek istediği gibi bizde KodcuHerif.Com ‘da sürekli olarak birbirinden kaliteli paylaşımlar yapmak istiyoruz. Fakat 3 yıl boyunca çok sayıda talep gelmesine karşılık KodcuHerif.Com ‘dan hiçbir gelir elde etmeme kararımız nedeniyle gelir elde edebileceğimiz işlerle uğraşmak zorunda kaldık. Bu da KodcuHerif.Com ile ilgilenememize neden oldu. Sırf KodcuHerif.Com ‘un devamlılığı için gelir modelimizi hayata geçiriyoruz. Dolayısıyla KodcuHerif.Com ‘da tanıtım yazısı yayınlatmak ve sponsor olmak isteyenlere reklam bağlantısından başvurma imkanı sunuyoruz.

Bilinmeyen Bilişim Kitabı

Geride kalan 1 yıla baktığımızda Kodcu Herif ile alakalı olarak değinmeden geçilemeyecek konu hiç şüphesiz ki bilişim, kişisel gelişim ve girişimcilik kitabı olan Bilinmeyen Bilişim kitabı. Kodcu Herif okurlarının konu tavsiyeleri ile kaleme alınan Bilinmeyen Bilişim kitabı çıkalı 9 ay oldu.

Çıktığı günden bu yana çok ciddi ilgi gören, okuyan kişilerden büyük övgüler alan Bilinmeyen Bilişim kitabı, benzer alandaki pek çok kitaba nazaran hatırı sayılır başarı elde etti. Pek çok okur, ikinci kitabın ne zaman çıkacağını sordu ve merakla beklediğini belirtti.

Bilinmeyen Bilişim kitabı ile ilgili olarak yakın bir zamanda olumlu gelişmelerin duyurusunu yapacağız. Bu olumlu gelişmeler vesilesiyle 2. hatta 3., 4. kitaplarında yazılması söz konusu olabilecek.

Gelecek Planları

Aslında bu zamana kadar edinilen tecrübeler, KodcuHerif.Com ile alakalı geleceğe dair planlar yapmanın yanlış ya da gereksiz olduğunu gösteriyor. Zira KodcuHerif.Com kurulduğu dönemde bu noktaya gelinmesi planlanmıyordu. Geçtiğimiz sene yapılan planlar arasında daha aktif bir KodcuHerif.Com olması hedefleniyordu. Bilinmeyen Bilişim kitabının çıkması 1 yıl içerisinde pekte olası görünmüyordu. Fakat hepsi tam tersi şekilde gerçekleşti ve tüm bunları yürüdüğümüz yoldaki şartlar belirledi.

Dolayısıyla biz bir yolda yürüyoruz ve yürüdüğümüz yolda karşımıza çıkan unsurlara göre hareket ediyoruz. Tıpkı, arada sırada yazılımla alakalı paylaşımlar yapmak için kurulan KodcuHerif.Com ‘un, gelen sorular ve ilgi duyulan konular vesilesiyle bugün bilişim, kişisel gelişim, eğitim ve girişimcilik sitesine dönüşmesi gibi… Geçtiğimiz sene daha aktif bir KodcuHerif.Com olmasını planlarken maddi nedenlerden dolayı koskoca bir sene boyunca kayda değer oranda paylaşım yapamamış olmamız gibi… Hayata geçirdiğimiz gelir modeli vesilesiyle KodcuHerif.Com ‘un eski günlerdeki gibi daha aktif olup olmayacağını, Bilinmeyen Bilişim kitabındaki gelişmeler vesilesiyle 2., 3., hatta 4. kitabın yazılıp yazılmayacağını da zaman gösterecek…

KodcuHerif.Com ‘u seven ve destekleyen herkese sonsuz teşekkürler… Umuyoruz ki önümüzde güzel günler vardır…

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı