Kodcu Herif 2 Yaşında

Kodcu Herif 2 Yaşında

Ve 2 Yaşında… 2 yıl önce bugün ilk konumuzu açtığımızda yazılım ve bilişime dair konuları eğlenceli bir anlatım ile ele almayı hedefledik. Hiç bir zaman kişisel çıkarlarımız uğruna hareket etmedik. Aynı zamanda birilerini mutlu etmek uğruna doğruları söylemekten de vazgeçmedik. Bu şekilde çok sevildik, bir çok kişiden destek ve sevgi dolu mesajlar aldık, almaya da devam ediyoruz.

Daha önce bu tarz yıl dönümü, yılbaşı vesilesiyle açılan konularda hep “bugüne kadar şu kadar konu açtık, bu kadar ziyaret edildik” tarzında istatistiklere yer veriyorduk. Lakin bundan bir kaç ay önce artık tahammülleri zorlayan çeşitli unsurlar nedeniyle Soru & Cevap sistemimizi kapatmamız aktif konu paylaşımımızı yavaşlattı. Bunun yanı sıra son aylarda tahammülü zor hava sıcaklıkları, ülkemizde yazılım ve bilişime kafa yormayı imkansız kılan olaylar ve kişisel hayatımızdaki maddiyata yönelik hareket etme zorunluluğumuz KodcuHerif.Com ‘un eskisi kadar aktif bir site olmamasına neden oldu. Öyle ki, 2 aydır herhangi bir alanda konu açmamızı sağlayacak kafa sakinliğini ve zamanı bulamıyoruz.

Tüm bunlara rağmen Kodcu Herif hem ziyaretçi hemde sosyal medyada takipçi bazlı büyümeye devam ediyor. KodcuHerif.Com ‘u her gün 2 binden fazla kişi ziyaret ediyor, sosyal medya hesaplarımızın takipçi sayısı artmaya devam ediyor. Bu da sadece dönemlik değil, ileriye yönelik paylaşımlar yaptığımızın bir göstergesi olsa gerek. Aynı zamanda birbirinden güzel destek mailleri almaya devam ediyoruz. Bir çoğuna geri dönüş yapacak fırsatı bulamasak da herkese bir kez daha teşekkür ederiz.

Kodcu Herif ‘in aktif takipçileri, son bir kaç aya bakarak bundan sonra Kodcu Herif ile ilgilenilmeyeceğini ve sessiz sedasız son bulacağını düşünebilirler. Lakin böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok. Aksine bir çok Kodcu Herif ‘i seven ve takip eden kişinin arzu ettiğinden çok daha fazla paylaşımların devam etmesini istiyoruz. Sadece aktif paylaşımlara devam edebilmemiz için şartların biraz daha olgunlaşması gerekiyor.

Muhtemelen merak edilen bir diğer konu ise Soru & Cevap sisteminin tekrar açılıp açılmayacağıdır. O konuda da yakın bir tarihte açma gibi bir düşünce olmadığını belirtelim. Dolayısıyla hemen hemen her gün bize soru soran arkadaşlara bir kez daha buradan maillerinizin ya da yorumlarınızın cevapsız kalacağını üzülerek belirtelim. Ancak aktif paylaşımlara birbirinden yararlı makaleler ile devam etme planımız var.

Yine muhtemelen merak edilen bir diğer konu kitap projesidir. Zira buna dair mail yolu ile “kitap projesi ne oldu?” tarzında sorular geliyor. KodcuHerif.Com ile ilgilenemediğimiz gibi, aynı nedenler ile kitap projesi ile de ilgilenemiyoruz. Yinede o da asla rafa kalkmış değil. Er ya da geç hayata geçireceğiz. Dolayısıyla kitap konusu tavsiyeleri vermeye devam edilebilir.

Netice olarak Kodcu Herif ‘in aktif paylaşımlarının olduğu günlere dönmesini, en az Kodcu Herif ‘i sevenler kadar bizde istiyoruz. Umarız bu olabildiğince çabuk olur… Ayrıca Kodcu Herif ‘in 2. yaşını çok yakın bir zamanda güzel sürprizler ile kutlayacağımızı da bu konu vesilesiyle duyuralım =)

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı