Kodcu Herif 1 Yaşında

Kodcu Herif 1 Yaşında

Ve KodcuHerif.Com 1 Yaşında… 1 yıl önce bugün ilk konumuzu açtık. Dile kolay tam 1 yıldır KodcuHerif.Com olarak bilişime dair bir çok konuda paylaşımlar yaptık ve yapıyoruz.

İlk paylaştığımız konuda da dile belirttiğimiz gibi, her daim samimi, öğretici ve eğlendirici çizgimizden asla vazgeçmedik. Her daim bu alana ilgi duyan kişilere elimizden geldiğince, tecrübelerimiz, deneyimlerimiz, gözlemlerimiz ve bilgimiz çerçevesinde yardımcı olmaya çalıştık.

Bu 1 yıllık süre zarfında KodcuHerif.Com ‘da tamamı özgün 400 konu açıldı. Bu konular sırf konu açmak için bir kaç yüz kelimelik, temel bilgi veren konular değil, kimileri binden fazla kelimeye sahip, olabildiğince açıklayıcı ve ayrıntılı konulardan oluşuyor. Bu süre zarfında 250 ‘ye yakın, KodcuHerif.Com takipçilerinden gelen soruyu cevapladık ve kendilerine yardımcı olmaya çalıştık. 100 ‘e yakın birbirinden faydalı olduğunu umduğumuz makaleler yazdık. 20 civarı videolu ders anlatımı yaptık.

Facebook sayfamızda 2.500 tamamı organik beğeniye sahibiz. Beğeni sayımızı arttırmak için hiç bir zaman popüler facebook sayfalarına gidip “bizi beğenin, bizi sevin” demedik, sahte beğeni arttırma yollarına başvurmadık. 2.500 beğeninin tamamı kişilerin kendi inisiyatifi ile ‘i beğenenlerden oluşuyor. Zaten on binlerce beğenili facebook sayfalarında bir paylaşım bir iki kişi tarafından beğenilirken, bizim konu paylaşımlarımızın 10 civarı kişi, eğlenceli paylaşımlarımızın yüz civarı kişi tarafından beğenilmesi bunu ispatlıyor. Aynı şekilde Twitter ‘da tamamı organik 600 takipçiye ulaştık.

Çok zor, çokta fazla kişiye hitap etmeyen bir kategoride, ciddi bir yol aldık. Bir çok yazılım ile alakalı bloglar bu alanda beklenen ilgiyi göremedikleri için kurulduktan ya bir kaç ay sonra kapanıyor yada artık ilgilenilmiyor. Fakat ‘in her geçen gün ziyaretçi, beğenen ve takipçi sayısı artıyor. Öyle ki ayda on binlerce kişi KodcuHerif.Com ‘u ziyaret ediyor.

Tabi bizde gelişmeye, daha fazla paylaşımlar yapmaya, yeni projeler hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu anlamda attığımız adımların en kayda değeri kitap projemiz. takipçilerinin belirlediği konulardan oluşan bir kitabın çalışmalarını yapıyoruz. Web sitelerini videolu olarak inceleme ve tanıtımını yapma projesini hayata geçiriyoruz. Tasarımımızı kısa bir süre önce değiştirdik, çok daha hızlı ve kullanışlı bir hale getirdik. Tüm bunların yanı sıra birbirinden yararlı kategoriler ile paylaşım alanımızı genişlettik. Kısacası 1 yılda çok şey yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.

Bütün bunlar KodcuHerif.Com ‘a olan ilgi ve sevgi vesilesi ile olmaktadır. Eğer KodcuHerif.Com kurulduğu günden bu yana böylesine bir ilgi ve sevgi görmeseydi, benzeri siteler gibi açıldıktan bir kaç ay sonra artık kendisiyle ilgilenilmez ve daha iyi hedefler için çalışılmazdı. Bu nedenle ‘i seven ve destekleyen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz.

Her gün artan ilgi ve sevginiz ile KodcuHerif.Com olarak daha iyi çalışmalar ortaya çıkarmaya çalışacağız. 1 Yıl önce bugün “Kodcu Herif ‘ten herkese selamlar başlasın paylaşımlar” dediğimiz gibi bugünde diyoruz ki Kodcu Herif ‘ten herkese selamlar, devam etsin paylaşımlar …

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı