HTML ve CSS Web Sitesi Yapmak İçin Program

HTML ve CSS Web Sitesi Yapmak İçin Program

HTML ve CSS İçin en uygun Programı soran kardeşimizin sorusunu cevaplıyoruz.

SORU:

ben 10. sınıf öğrencisiyim yazılım üzerine çalışmak istiyorum web sitesi oluşturmak için html ve css yazılım dillerini kullanıyorum bu diller için en uygun programlar hangi programlardır

CEVAP:

HTML ve CSS İçin Program

HTML ve CSS için en ideal program Notepad++ ‘tır. Yazılım bilenler anlaşmışız gibi hep bu cevabı veririz =) Fakat Notepad++ yazılım bilenler için ideal programdır. Yazılım öğrenmek isteyenler için ise hem ideal programdır hemde değildir.

Eğer “, her türlü zorlukla başa çıkmaya hazırım” diyorsanız Notepad++ ‘ı kullanarak öğrenin. O zaman sağlam öğrenirsiniz. Yok “yazılım öğrenmek istiyorum ama çok fazla zorlanmak, kafa yormak istemiyorum, zamana yaymak istiyorum” diyorsanız o zaman Dreamweaver ‘ı tercih edebilirsiniz. Bu bir yolu koşarak yada yürüyerek gitmek arasındaki fark gibidir.

Web Sitesi YapmakDreamweaver ‘da çeşitli araçlar ile HTML ve CSS site yapmak kolay fakat CSS ve HTML öğrenmek istiyorum diyorsanız, araçları kod öğrenmek için kullanın. Yani atıyorum bir buton sürükleyip bırakıyorsanız, daha sonra kod kısmına gidip o buton için oluşturulmuş kodları inceleyin ve bir daha ki sefere o kodları yazarak buton eklemeye çalışın.

Ben HTML ve CSS ile küçük ve orta büyüklükte bir şey yapacaksam Notepad++ ‘ı hatta bazen Notepad ‘i kullanıyorum, sağlam bir şey yapacaksam C# ‘çı olduğum için Visual Studio kullanıyorum, ki bunu tavsiye olarak almayın.

SONUÇ

Bu noktaya kadar CSS ve HTML öğrenmek ve HTML ve CSS ile web sitesi yapmak konusuna değindik. Şunu belirtmeden geçmeyelim, günümüzde artık sadece HTML ve CSS ile web sitesi yapmak hiç bir işe yaramıyor. Arka planında bir yazılım olması gerek. En iyi ihtimal bir ürünü yada kişiyi tanıtacak, yönetim panelsiz bir site yapabilirsiniz, ki günümüz standartlarına uygun bir web sitesi yapmak için HTML ve CSS ‘in yanında JavaScript bilmenizde gerek.

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı