Türkiye ‘den Instagram ‘a Tepki Yağıyor

Türkiye 'den Instagram 'a Tepki Yağıyor

Türkiye ‘deki bir çok mobil internet kullanıcısı tarafından büyük beğeni ve ilgiyle kullanılan, popüler sosyal medya uygulaması Türkiye ‘deki kullanıcıları kızdırdı…

Dün Brüksel ‘de meydana gelen terör olayı bütün dünyanın gündeminde yer aldı. Bunun üzerine Instagram ‘da resmi hesabında, Belçika ‘nın renklerinden oluşan, arka planı siyah, sarı bir dairenin içinde yer alan kırmızı kalp görselini paylaştı. Paylaşım notunda ise “Kalplerimiz Brüksel ile – Dünyadaki son trajedilerden etkilenen herkesle” mesajına yer verdi.

Türkiye 'den Instagram 'a Tepki Yağıyor

Brüksel ‘de yaşanan terör saldırısından daha 2 gün önce İstanbul ‘da terör olayının yaşanması ve Instagram ‘ın buna dair hiç bir paylaşımda bulunmayıp, Brüksel ‘de yaşanan terör saldırısı için paylaşımda bulunması Türkiye ‘deki kullanıcıları kızdırdı. On binlerce yorum alan paylaşıma ağırlıklı olarak Türkiye ‘deki kullanıcılar tepkisel yorumlar bıraktı.

Türkiye ‘deki kullanıcılar #protestinstagram #prayforturkey, #prayforistanbul ve #prayforankara hash tagleri ile Instagramı proteste ediyor.

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı