Tabletlerin Orijinal Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Tabletlerin Orijinal Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Bu konumuzda tabletlerin orijinal olup olmadığını nasıl anlayacağımıza bakıyoruz.

SORU:

Tabletlerin orjinal olup olmadığı nasıl anlaşılır (android4.4.2 kullanıyorum)

CEVAP:

Şimdi piyasada bir dünya marka, bir dünya çeşidi olan tabletlerin olup olmadığını nasıl anlayacağımıza bakalım.

FİYAT

Dolandırıcı E-Ticaret Sitelerini Anlama Yöntemleri başlıklı makalemi okumanız size bu tarz konularda çok yardımcı olacağına inanıyorum. Orada da belirttiğim gibi bir tabletin, olup olmadığını anlamanın en kolay fiyatından anlarsınız.

1.000 TL’lik bir tableti 300-500 TL’ye yada civarında bir fiyata satıyorlarsa bu tablet ya orjinal tablet değildir yada çalıntıdır. Çünkü vergisi falanı filanı indirince bu kadar fiyat düşmez.

Satılan Yer

Orjinal TabletElektronik ürünler elbise gibi değildir. Bir elbiseden beklentiniz üzerinize otursun, belli bir süre dayansın gibi beklentilerden ibarettir. Bu nedenle 100 TL’lik bir kot almak yerine gidip 30 TL’lik bir kot alsanız ve bu size 3 ay bile dayansa çok büyük sıkıntı olmaz. Fakat elektronik ürünlerde durum böyle değildir. Çünkü çok fazla beklenti vardır. İnternete sorunsuz girsin, uygulamaları hızlı açsın, şarjı uzun süre dayansın, oyunlarda sorun çıkarmasın, görüntü kalitesi iyi olsun, dokunmatiği sorunsuz olsun ve daha sayılabilecek onlarca özellik aranır. En önemlisi de bir sorun çıktığında ürünü aldığım yer bana sıkıntı yaşatmasın istenir.

Satılan yerin bilindik, güvenilir bir yer olması çok önemlidir. Elbette para kıymetlidir ve her şeyin en iyisini en ucuza alıp en kalitelisini kullanmak istiyoruz fakat kalite ucuz bir şey değildir.

SONUÇ

Bir ürün alırken odaklanmanız gereken 2 unsur fiyat ve satılan yerdir. Fiyat bariz bir şekilde düşük olmamalı ve satılan yer bilindik bir yer olmalı. Özellikle internetten alacaksanız  alacağınız yer ile ilgili fikir sahibi olmanız konusunda sizin işinizi kolaylaştırabilir yararlanabilirsiniz.

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı