Photoshop Dersleri ve Kaynaklar

Photoshop Dersleri ve Kaynaklar

için nereden ve kaynakları bulunabileceği üzerine gelen soruyu cevaplıyoruz.

SORU:

Selamun aleyküm başkan keyifler yerindedir inşallah Havalar soğudu aman dikkat edelim kendimize . Bugün yine benim sana bi sorum olacaktı. Photoshop öğrenmek istiyorum ,kurcalamalarım sonucu ufak tefek bişeyler becerebiliyorum ama benim bunu geliştirip .Gerçekten ooo bu adam bu işi biliyo dedirtecek şeyler yapıp hemde mesleğiminde biraz şekillenmesini istiyorum . Bana photoshop en iyi öğrenebileceğim videolu anlatım yapan veya videosuz olup videolu kadar faydalı olabileceki bi site var mı? Teşekkürler .Saygılar

CEVAP:

Aleyküm selam =) Biraz kişisel merak, biraz sektörel zorunluluk, biraz bireysel projelerde kullanma ihtiyacı nedeniyle temel seviyede Photoshop bilgisine sahibim. Fakat bir yerde bir grafiker olarak çalışamam orası ayrı =)

Şunu gönül rahatlığıyla belirtebilirim ki Photoshop öğrenme, Yazılım öğrenmeden çok daha kolay ve zevklidir. Merakınızın olması durumunda bir kaç ayda iyi bir  olabilirsiniz.

Photoshop Dersleri

Photoshop Dersleri konusunda kaynak sıkıntısını sık sık dile getiriyoruz. Fakat Photoshop öğrenme konusunda sıkıntının boyutu bu kadar büyük değil. Bir çok site, kitap ve videolu anlatım mevcut. Zaten görsel bir konu olduğu için deseniz, herhangi bir kaynak olmadan öğrenemezken, Photoshop ‘u açıp kendi kendinize deneme yanılma yönetmiyle dahi bir şey yapabilirsiniz.

Tabi bunlar ancak temel seviyede olabilir, ki ben bu şekilde kurcalayarak temel seviyede bilgi edinebildim. Profesyonel olmak için bir kaynaktan yararlanmakta fayda var. Web sitesi olarak Grafikerler forum sitesi var. Google ‘da arama yaparak bulmanız mevcut. Aynı şekilde diye aramanız durumunda da karşınıza ücretli ve ücretsiz bir sürü Türkçe kaynak çıkıyor.

SONUÇ

Netice olarak Photoshop öğrenme konusunda neyse ki kaynak sıkıntısı yok. Bana göre grafikerlik bir dijital ressamlıktır. Çünkü tam anlamıyla görsel yaratıcılığınızı konuşturursunuz. Belli bir yetenek ister. Yani Photoshop ‘u süper öğrenseniz de bakıldığında “vay be, süper bir şey yapmışsın, helal olsun” dedirtecek işler çıkaracağınızın garantisi yoktur.

Bu sorunu aşmanın yolu da yazılımda olduğu gibi kaliteli örnekleri incelemekten ve benzer görselliğe sahip işler ortaya çıkarmaya çalışarak kendinizi geliştirmekten geçiyor diyebiliriz.

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı