KodcuHerif.Com Konularını Artık Mail Alarak da Okuyabilirsiniz

KodcuHerif.Com Konularını Artık Mail Alarak da Okuyabilirsiniz

KodcuHerif.Com takipçileri için her daim en iyisini yapmaya, elimizden geldiğince güncel olmaya ve her gün yeni yazılar sunmaya gayret gösteriyoruz. Bu anlamda eski tasarımımız ile ilgili sorunlar yaşayan takipçilerimizi düşünerek bir kaç gün önce yeni, daha hızlı, kaliteli ve kullanışlı bir tasarıma geçiş yaptık. Bunun yanı sıra geçtiğimiz gün teknoloji kategorisi ekledik. Bu vesile ile daha aktif ve herkese hitap eden bir site oluyoruz.

KodcuHerif.Com ‘da yayınladığımız konuları https://www.facebook.com/KodcuHerif ve https://twitter.com/KodcuHerif hesaplarımızdan, yayınlandıktan kısa bir süre sonra paylaşarak, sosyal medyada Kodcu Herif ‘i takip edenlerin yayınlanan konulardan kısa sürede haberdar olmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Fakat sosyal medyayı kullanmayanları yada farklı yöntemler ile KodcuHerif.Com ‘da yayınlanan konulardan haberdar olmak isteyenleri unuttuk sanırım =) Bu unutkanlığımızın farkına varmamızı sağlayacak şöyle bir mail aldık:

Merhaba,
Sitenize eklediğiniz makaleleri takip etmek istiyorum fakat ebülten üyeliğiniz yok galiba
sosyal paylaşım sitelerinide kullanmıyorum.
Yeni makaleleriniz için epostama bilgilendirme gönderirseniz memnun kalırım
İyi çalışmalar

Bu maili değerlendirerek KodcuHerif.Com ‘a E-Bülten aboneliği yani yeni yayınlanan konuların mail adresinize gelme imkanı sunan sistemi ekledik. Şimdi bu konunun ayrıntılarına değinelim…

E-Bülten Abonesi Nasıl Olunur?

KodcuHerif.Com ‘a yeni eklenen konuları mail ile almak isteyen arkadaşların yapması gereken şey çok basit.

Sistem Google ‘ın FeedBurner servisi vesilesi ile işliyor. Dolayısıyla çok fazla Türkçeleştirme yapma imkanına sahip olamadım. Fakat resimli anlatım vesilesi ile yapamayacak kişinin olacağını zannetmiyorum.

Öncelikle ana sayfa yada konuların sağında bulunan yan menünün en altındaki E-Bülten başlıklı yere mail almak istediğiniz mail adresinizi yazıyorsunuz ve zarf iconuna tıklıyorsunuz yada Enter tuşuna basıyorsunuz:

Mail Adresinizi Girin

Ardından bir Pop-Up penceresi açılıyor. Ekranın ortasında görünen kodu sol altta yer alan kutucuğa giriyorsunuz ve ardından “Complete Subscription Request” yazan butona tıklıyorsunuz:

Verilen Kodu Girin

Herhangi bir sorun olmaması durumunda karşınıza bu ekran çıkıyor ve özetle size bir mail yollandığını, yollanılan mailde yer alan linke tıklayarak onaylamanız gerektiği ve mailin spam klasörüne düşme ihtimali olduğu için, inbox da bir mail yok ise spam klasörüne bakmanız gerektiği yazıyor.

Bu ekranı isterseniz “Close Window” linkine yada X ‘e tıklayarak kapatabilirsiniz:

Sorun Yok Mail Onayla

Akabinde belirttiğiniz mail adresinizin hesabını kontrol ediyorsunuz (Eğer bir mail programı kullanıyorsanız Gönder/Al yapabilirsiniz. Tarayıcıdan kontrol ediyorsanız, sayfayı yenileyebilirsiniz).

Size böyle bir mail gelmiş oluyor ve bu mailde verilen linke tıklıyorsunuz. Eğer tıklama imkanı sunmuyorsa linkin tamamını kopyalayıp, internet tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırıp, Enter ‘a basarak onaylama yapmanızda mümkün:

Mail Onayı

Linke tıkladıktan sonra işlem tamam. Yeni bir sayfa açılıyor ve orada mail aboneliğinizin başladığı belirtiliyor. Sayfayı isterseniz kapatabilirsiniz:

İşlem Tamam

Artık KodcuHerif.Com ‘a yeni eklenen konulara dair mail almaya başlayabilirsiniz:

E-Bülten Örneği

 

Diğer Bilgiler

* Yeni eklenen konuların maili Google ‘ın FeedBurner servisinin sunduğu imkanlar çerçevesinde akşam 17 ve 19 saatlerinde Google tarafından gönderilmektedir. Zaten gönderene bakıldığında Google ‘ın gönderdiğini anlarsınız.

* Sistem mafya gibi işlemiyor yani “buraya giren bir daha çıkamaz” durumu söz konusu değil. Abonelikten ayrılmak içinde her mailin altında “unsubscribe now” yazan linke tıklamak ve gidilen sayfada “Yes, unsubscribe me now” butonuna tıklamak yeterli. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra bir daha yeni eklenen konulara dair mail gelmez.

* Bir diğer alternatif yöntem ise, RSS okuyucuları ile de KodcuHerif.Com ‘a eklenen son konulardan haberdar olunabilir. Onun içinde RSS adresimiz bu: http://www.kodcuherif.com/feed

Hepsi bu kadar. Artık isteyen herkes KodcuHerif.Com ‘a eklenen konulardan sadece site üzerinden yada sosyal medyadan değil, mail ile de haberdar olabilir 😉

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı