Kodcu Heriften Herkese Selamlar

Kodcu Heriften Selamlar

Selam dünyalılar.

Çok farklı, sıra dışı, öğretirken eğlendiren, eğlendirirken düşündüren, düşündürürken kafa kaşıttıran bir site karşınızda.

Bilindiği gibi kodlama, tasarım ve teknoloji işleriyle uğraşan kişiler her daim ciddi, üslup olarak TRT spikerlerini aratmayan, tavır olarak İngiliz kraliyet ailesi mensubu gibi hareket eden kişilermiş gibi düşünülüyor. Hatta tip olarak dahi sivilceli, gözlüklü, dişleri telli, asosyal kişiler olduğumuzu dahi düşünenler azınlıkta. Fakat bizde insanız lan! Bizde gülüyoruz, espri yapıyoruz, küfür ediyoruz, burnumuzu karıştırıyoruz ve önümüze gelen yerde yelleniyoruz.

Bugüne kadar ki bütün kodlama sitelerinde ve bütün eğitim sitelerinde üslup olarak son derece samimiyetsiz, gayri resmi, hitap ve anlatımlar görmek iç bunaltıcı hale geldi. Bu nedenle içimizden geldiği gibi, samimi, kasmadan, kastırmadan, tabusuz, eğlenceli ve öğretici bir site olması gerektiğini düşünüyorum.

Bir kardeşiniz, abiniz, emmi oğlunuz, devreniz, eküriniz olarak başta kodlama, tasarım, teknoloji olmak üzere bir çok konuyu en eğlenceli, rahat, samimi bir şekilde paylaşmaya çalışacağım.

Şimdiden sürçü lisan eylersek affola …

Kodcu Heriften herkese selamlar, başlasın paylaşımlar …

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı