Kodcu Herif Takipçilerinin Belirlediği Konularda Kitap Yazıyor

Kodcu Herif Takipçilerinin Belirlediği Konularda Kitap Yazıyor

Yılların birikimi, tecrübesi, bu zamana kadar yazılmış binlerce yazının neticesinde uzun zamandır planlanan bir düşünceyi hayata geçirme vakti geldi; yazıyor.

Başlıktan da anlaşılacağı üzere kitap Kodcu Herif takipçilerinin belirlediği konu başlıklarını barındıracak. Fakat bu noktada özellikle belirtmekte fayda var, kitabın ana konusu bilişim. Dolayısıyla Kodcu Herif takipçilerinin belirlediği konular bilişim ile alakalı olacak. Peki sistem nasıl işleyecek bir bakalım…

Konu Gönderme Kriterleri

* Kitap, KodcuHerif.Com ‘da olduğu gibi bilişime dair konular barındıracak. Herhangi bir yazılım dili yada program kullanmayı öğretmeyecek. Yazılımdan, grafik tasarıma, sosyal medyadan, dijital pazarlamaya dair hemen hemen her bilişim alanında bilgiler sunacak. Dolayısıyla bilişime dair her konu gönderilebilir.

* Sistem her ne kadar KodcuHerif.Com ‘da olan Soru & Cevap sistemine benziyor gibi görünse de aslında farklı. Kitap için gönderilen konular kişisel soru şeklinde değil, sizin bir bilişim kitabı almak istemeniz durumunda içinde olmasını isteyeceğiniz bilişim konusu ne ise o konu gönderilmeli. Yani kitabın içinde grafiker olarak freelance çalışma ile ilgili bilgilerin olmasını istiyorsanız “Grafiker Olarak Freelance Çalışmak” şeklinde olmalı. Dolayısıyla küçük bir kesime değil, 7’den 77’ye olmak üzere genele hitap etmeli.

* Sadece Kitap Konusu Öner sayfası üzerinden gönderilen konu başlıkları kabul edilecek. Sosyal medya üzerinden yada sitenin yorum sistemi üzerinden gönderilen konu başlıkları dikkate alınmayacak.

* Konu başlığı göndermek için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Sadece konu başlığının bilişim ile alakalı olması ve herkesin ilgisini çekecek şekilde genele hitap etmesi yeterlidir.

Diğer Bilgiler

* Kitap için uygun olan konu başlığını gönderen kişinin (izni dahilinde) ismi kitapta yer alacak.

* Gönderilen konu başlıklarının elbette tamamı maalesef kabul edilemeyecek. Aralarından en uygun ve yararlı olanlar seçilecek. Tahmini kabul edilecek konu başlığı sayısı 50 civarı olacak.

* Kayda değer olan fakat kitapta yer alması için seçilmeyen konu başlıkları, kitabın beklentilerin üstünde ilgi görmesi durumunda ikinci bir kitap için saklanacak. Yani devam kitabının da yazılması ve ilk kitap için gönderilen konu başlıklarının ikinci kitapta yer alması söz konusu olacak.

* Bir kişi birden fazla konu başlığı gönderebilecek. Dolayısıyla o kişinin gönderdiği birden fazla konu başlığı kitapta yer alabilecek. Fakat kitapta daha fazla isme yer vermek istediğimiz için birden fazla konu başlığı gönderen kişinin, gönderdiği konu başlıklarından birisini başka birininde göndermesi durumunda, ilk gönderen kişinin ilk konu başlığı ve ismi kitapta yer alacak.

* Kitabın içinde yer alan konu başlığı sahiplerine kitap imzalı olarak hediye edilecek.

* Kitabın ismi belli ama şimdilik sürpriz olsun. Kitabın çıkmasına yakın isminin duyurusu KodcuHerif.Com ‘dan ve sosyal hesaplardan yapılacak. Ayrıca kitabın kapak tasarımı da bu konunun resminde görülen şekilde olmayacak, o sadece bir demo.

* Kitabın ne zaman çıkacağına dair şimdiden bir tarih veremiyoruz. Fakat süreç ile ilgili önemli gelişmelerin bilgilendirilmesi KodcuHerif.Com ‘dan ve sosyal hesaplardan yapılacak.

* Kitapta yer alacak olan yazılar sıfırdan ve daha özenli yazılacak. Zaten KodcuHerif.Com ‘da var olan bir konudan kopyala / yapıştır yapılmayacak.

* Kitapta yer alması için gönderilen konu başlıkları, anlam bütünlüğü bozulmadan değiştirilebilir ve düzenlenebilir.

* Son olarak, kitap KodcuHerif.Com ‘da olduğu gibi yine samimi, gerçekçi, bilgi verici ve eğlendirici olacak. Hatta bu unsurlar KodcuHerif.Com ‘da olduğundan çok daha yoğun şekilde olacak.

Kitap Konusu Önerisi Göndermek İçin Tıklayın: Kitap Konusu Öner

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı