Kodcu Herif ‘e Galeri Sistemi Geldi

Kodcu Herif 'e Galeri Sistemi Geldi

2014 yılının sonun gününde Yeni Yıl Mesajı konusunda da belirttiğimiz gibi Kodcu Herif 2015 yılında gelişerek daha geniş kitlelere ulaşacak demiştik. 2015 ‘in henüz ikinci haftasında iken Kodcu Herif ‘te bir gelişmeye daha imza atıyoruz.

Geçen hafta duyurusunu yaptığımız Kodcu Herif ‘te Bilgini ve Tecrübeni Paylaş konusundan sonra Kodcu Herif ‘te bilgisini ve tecrübesini paylaşmak isteyen bir çok kardeşimiz bilgisini ve tecrübesini aktardığı yazılar göndermeye başladı. Tecrübe ve bilgi paylaşan kardeşimizin sayısı giderek artıyor.

Şimdi ise Kodcu Herif ‘te bir çok popüler sitede olduğu gibi Galeri sistemini getiriyoruz. Bu vesile ile daha geniş konularda, daha geniş kitlelere hitap edilecek. Aynı zamanda Galeri ‘ye eklenen konular görsel anlamda daha zengin ve bilgi anlamında daha az ama öz olmuş olacak.

İlk Galeri Konumuza Buradan Ulaşabilirsiniz: 2014 ‘te En Çok İndirilen Filmler

Bilinmeyen Bilişim Kitabı
 • orcunkfks

  galeri sisteminin ziyaretçi kaybettirdiğini bildirmek isterim. onedio gibi büyük içerik sitelerinin hangisi kullanıyor bu sistemi? sürekli yenilenen bi siteyi hiçbir ziyaretçi tıklamaz. iyi çalışmalar

  • Zaten galeri sistemi Kodcu Herif ‘in bütünü değil, bir parçası =) Kodcu Herif ‘in daha geniş konulara sahip olması ve daha geniş kitlelere hitap etmesi için bir araç. Yine eski tarzda konular açılmaya devam edecek. Her günde yeni bir galeri konusu eklemicez. Galeri konularını sevmeyenleri, kandırarak galeri konusuna da sokmuyoruz. Her konuda hangi kategoriye ait olduğu görülüyor =) Dolayısıyla istemeyen galeri konularına bakmaz. Sırf Galeri sistemi var diye Kodcu Herif ‘i ziyaret etmek istemeyen, Kodcu Herif ‘i ziyaret etmemek için bahane arıyor demektir =)

   Ayrıca büyük sitelerden kastım, büyük haber ve teknoloji siteleriydi. Şu anda hemen hemen bütün büyük haber ve teknoloji sitelerinde galeri sistemi var 😉

   • resimler arası geçişte sayfa yenilenmesi can sıkıcı olacak ve trafik azalacaktır. bunun yerine facebook tarzı bir galeri oluşturabilirsiniz

   • Bu sadece tavsiyedir. Galeri olsun olmasin ben kodcu herifi ziyaret edecegim. Fakat onedio veya listelist tarzı sitelerin bu tür galeriler kullandigini düşünün. Öyle olsalardi bu kadar başarılı olabilirler miydi. Kullancı her foto için sayfanin yeniden yüklenmesini istemiyor, bu bir gercek

    • Mevzu nereden hortladı anlamadım =) Fakat benim anlatamadığım da bir şey var. 3 ay öncede söyledim; Galeri sistemi KodcuHerif.Com için sadece küçük bir ayrıntı, sitenin genel konsepti değil.

     KodcuHerif.Com yapı itibari ile Onedio ve Listelist gibi sitelerden farklıdır. Onlarla bir tutmakta yanlıştır. Diğer yandan bu sitelerin tek başarısını Galeri sistemlerinin olmamasına bağlamakta yanlıştır.

     Bu 3 aylık süre zarfında 60 konu açmışız, bunlardan sadece 6 tanesi Galeri konusu. Eğer ben makaleleri yada Soru&Cevap konularını da Galeri mantığında yayınlasam o zaman haklısın.

     Ayrıca Galeri sisteminin tecrübelerim doğrultusunda KodcuHerif.Com ‘a faydadan çok zararı olacağına inansam ben zaten bu sistemi kurmaz, bir konuyu yarım saatte hazırlamak varken Galeri sistemi nedeniyle 2-3 saat uğraşmazdım. 10 seneden fazladır Web sektöründe tecrübem var ve bu alanda yüzlerce kardeşime yardımcı olabildiğime göre Galeri sistemini yapmış olmamın da bir nedeni olsa gerek.

     Tavsiyene elbette saygı duyuyorum fakat bunda bu kadar takılacak bir şey yok =)

     • Galeri sisteminden çok cektim. O yüzden ben hâla takılıp kaldım oraya 🙂