Kodcu Herif 2019 Yılı Mesajı

Kodcu Herif 2019 Yılı Mesajı

Bu konuda 2018 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız bugünde 2019 yılının KodcuHerif.Com için nasıl geçeceğini ön görmeye çalışacağız. Aslında 2019 yılının nasıl geçeceğini ön görmeye çalışmak pekte yapmak istediğimiz bir şey değil. Çünkü daha önce hem KodcuHerif.Com ‘un doğum günlerinde hem de daha önceki yılbaşı içeriklerinde koyduğumuz hedefleri gerçekleştirmekte çokta başarılı olamadığımızı üzülerek görüyoruz. Bunun elbetteki başlıca sebebi hayat koşturması, hayati ihtiyaçların giderilmesine yönelik çalışmaların ön plana alınması.

Yinede 15 yıllık bilişim alanında yaptığımız çalışmalar doğrultusunda çok fazla araştırma yaptık. KodcuHerif.Com gibi kişilere fayda sağlamaya odaklı çok fazla siteyi takip ediyorduk. Bu sitelerin hemen hemen hepsi, temel ihtiyaçlarını karşılayacak bir gelir modeli bulamadıkları için, bulsalar bile karşılığını alamadıkları için teker teker kapandılar. Tüm bunlara üzülerek şahit olduk. Zira ülkemizde pek çok gereksiz paylaşımlar, kişilere faydası olmayan içerikler üreten kişiler popüler olup 7 sülalesine yetecek parayı kazanıyorken, hem kişinin kendisine hem de ülkemize fayda sağlayacak içerikler üreten kişilerin çalışmaları, hayatlarını devam ettirecek kazancı getirmediği için kapanmaya mahkum oluyor.

Elbette biz KodcuHerif.Com ‘a harcadığımız 4 buçuk yıllık emeği, sırf vakit ayıramıyoruz ya da maddi karşılığını alamıyoruz diye çöpe atacak değiliz. En nihayetinde 600 ‘den fazla özgün soru & cevap ve makale mevcut. Bunların hepsi için sürekli gelişen teknoloji nedeniyle günümüzde geçerli olduğunu söyleyemesek de, pek çoğu için günümüzde geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla KodcuHerif.Com ömrümüz vefa ettiği sürece açık kalacak.

Kodcu Herif 2019

KodcuHerif.Com kötü denebilecek bir 2018 yılı geçirdi. Zira ilk kurulduğumuz yıllarda günde 1-2 paylaşım ortalamasına sahipken, son 1-2 yılda ayda 1-2 paylaşım ortalamasına düştük. Ziyaretçi sayımızda çok üst düzey bir azalma olmaması sevindirici. Fakat aktif olmamak, çok daha iyi ziyaretçi sayılarına ulaşma imkanına sahip olup bu imkanı değerlendirmemiş olduğumuz anlamına geldiğinden, KodcuHerif.Com ‘a içerik giremediğimiz her gün için üzülüyoruz. Elbette hayatımızı devam ettirmemiz ve devam ettirebilmemiz için çeşitli kazançlara yönelik hareket etmemiz gerekiyor. Bu kazançlara yönelik hareket etme çabamızda KodcuHerif.Com ile ilgilenmemize engel oluyor.

Konunun başında da belirttiğim üzere aslında 2019 yılının nasıl geçeceğine dair mesaj yazmak pek içimizden gelmiyor. Çünkü geçtiğimiz senelerde “kötü bir sene geçirdik, fazla aktif değildik fakat bu önümüzdeki dönemden itibaren daha aktif olacağız” diye hedefler koyup, yine hayatımızı devam ettirmeye yönelik yaptığımız çalışmalar nedeniyle aktif olamadığımızdan, 2019 yılının sonunda da aynı duruma düşmek istemiyoruz.

Peki neden aynı duruma düşmek istemememize rağmen 2019 yılı mesajı yayınlıyoruz? Çünkü 2019 yılına yönelik somut olarak attığımız adımlar var. Söz konusu bu adımlar KodcuHerif.Com ‘a çok daha faydalı ve herkesin yararlanmasını isteyeceği, takip etmesini sağlayacak adımlar olacak. Dolayısıyla 2019 yılından önceki yıllara oranla hiç olmadığımız kadar umutluyuz.

Elbette hayatta siz hedefler koyarsınız, bu hedeflerin gerçekleşmesini sizin çabanız ve şartlar belirler. Biz çaba göstereceğiz, elimizden geleni yapacağız fakat şartların ne şekilde olacağını zaman gösterecek. Şartların bizim lehimize gelişip gelişmediğini, planlarımızı hayata geçirip geçiremeyeceğimizi 2019 yazında (tahminen 2019 Ağustos ayında) hep beraber göreceğiz.

Hedeflerimizi hayata geçirmemiz konusunda herhangi bir sorun yaşamazsak sadece bilgi bazlı değil, bilişim alanında girişimde bulunan kişilere de maddi ve manevi katkılar sağlayacağız. Hedeflerimize dair en büyük tiyomuz da bu olmuş olsun =)

Umuyoruz ki bu hedeflerimizi 2019 yılında hayata geçiririz ve herkese çok daha fazla faydalı olan bir KodcuHerif.Com ‘a kavuşmuş oluruz. Herkese 2019 yılının mutluluk, sağlık ve başarı getirmesini dileriz =)

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı