Google Play’e Uygulama Yükleme ve Güncellemeler Nasıl Yapılır?

Google Play'e Uygulama Yükleme ve Güncellemeler Nasıl Yapılır?

Merhaba KodcuHerif Abi Takipçileri! Ben Hüseyin FİLİZ! Bundan önceki iki yazımda da söylediğim gibi bana ulaşmak isteyenler makalemin sonunda bulunan sosyal butonlardan ulaşabilir. 

Evet arkadaşlar, abiler ve diğerleri.. Şimdi bi Android için Oyun veya Uygulama yaptık demi? “Nasıl Google Play’e Uygulama Yükleme Yapıcaz?”, “Başkaları nasıl indirecek?” veya “Biz bi uygulama yükledik ve güncellemesini nası yapçaz?” diye soruyorsanız bu makalemi güzelce okuyun 🙂

Şimdi varsayalım ki bi APK dosyasını yazdınız, imzaladınız ve paketlediniz.. Şimdi bu uygulamayı nasıl Google Play’e yükleriz..

Öncelikle Google Play’e APK yani uygulama yüklemek için $25 gibi bi ücret ile Geliştirici Üyeliği gerekiyor. Bu üyeliği almak için ” https://play.google.com/apps/publish/ ” adresine başvurabilirsiniz.

Varsayıyorum ki kaydolduk parayı ödedik (bazıları için “kazığı yedik”), hemen orada bi yerlere header ( üst taraflarda )’ın oralarda MAVİ bi butonda “Yeni Uygulamalar Ekleyin” yazıyor. Onu clickliyelim. ( Mavi Butonu Vur! )

Google Play'e Uygulama YüklemeŞimdi karşımıza güzel bi tablo geldi demi? (gelmediyse yapçak bişi yok)

Hemen bu tabloyu şu şekilde dolduralım;

-Varsayılan Dil: Türkçe-TR
-Başlık: ( En fazla 30 karakter kullanarak bi başlık belirleyin )
– APK Yükle veya Google Play Store Girişini Hazırla butonlarını clickliyoruz..

Varsayıyorum ki APK Yükle dediniz.. Bilgisayarınızda ki önceden imzalayıp paketlediğiniz APK dosyanızı seçin ve upload edin. ( fırlatın gitsin )

APK’mızı fırlattıktan sonra sol menüden Mağaza Girişi deyin. Hani biz bi uygulamaya tıklayınca üstte video veya resim çıkar açıklama çıkar falan ya öyle bişey işte orası..

Oraya Tanıtım Metni’nizi Açıklamanızı falan fırlatın işte.. Resimleri fırlatın.. Buraya çok fazla detaylı girmek istemiyorum zaten çok basit bişi..

Aşağıya doğru inmeye devam edin veeeee… Kategorimizi seçiyoruz.. İletişim bilgilerimizi de verdik mi iş tamamdır 🙂

Fiyatlandırma ve Dağıtım’a gelelim.. APK’mıza bi fiyat biçelim ve APK’yı indirebilecek ülkeleri belirleyelim.. Veeeeeeee.. Uygulamamız Google Play’de! ( hemen bi taplete girip kendi uygulamamızı arıyoruz tabii demi )

Google Play’de Uygulama Güncelleme

‘ye geçelim.. Haa bu arada İstatistiklere, yorum atanlara cevap fırlatmaya falan karıştırarak hemen ulaşabilirsiniz.

Uygulama Güncelleme yapmadan önce APK paketinizin sürümünü yüksek bir değerle değiştirmeyi unutmayın!

Bu yazımızdan şimdilik bu kadar gibi gözüküyor 🙂 Herkes Google Play’e virüslü uygulama fırlatabilir hale geldi 🙂 Tabii ki biz öyle şeyler yapmayız da..

Hüseyin FİLİZ
Hüseyin FİLİZ
Adım Hüseyin, 17 yaşındayım. Sosyal Medyadan bana ulaşabilirsiniz.
Onur Kınay Facebook Profili
Hüseyin FİLİZ Twitter Adresi

Kodcu Herif 'te Bilgini ve Tecrübeni Paylaşmak İçin Tıkla

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı