Cristiano Ronaldo Evsiz Kılığına Girip Dilendi

Cristiano Ronaldo Kılığına Girip Dilendi

Daha önce ünlü sporcuların kendilerini makyaj ile yaşlandırıp, sokakta maç yapan gençlerin arasına katılmasını, ünlü sporcuları yaşlı zanneden gençlerin dalga geçer gibi tavırlar takınması sonucu sporcuların gösterdikleri performans ile gençleri dumur ettiği videoları görmüşsünüzdür.

Bu video ise daha çok toplumda evsizlere ve yardıma muhtaç kişilere nasıl ön yargılı yaklaşıldığına dair bir . Bu deneyde dünyanın en ünlü futbolcularından biri olan makyajla tanınmaz hale sokuluyor. Sakal, bıyık ve gözlük takıp, üstüne sıradan elbiseler giyiyor ve sokağa çıkıp top oynayarak yardım istiyor. Fakat kişiler onu görmezden geliyor. İnsanların dikkatini çekmek için kendilerine pas atıyor fakat çoğu kişi Cristiano Ronaldo ‘ya karşılık vermiyor.

Videonun sonunda Cristiano Ronaldo bir çocuk ile top oynuyor. Biraz çocuk ile top oynadıktan sonra topu imzalayarak çocuğa veriyor ve takma sakalını, bıyığını, saçını çıkartıp kimliğini açık ediyor. İşte bu noktadan sonra Cristiano Ronaldo ‘yu 1 saat boyunca sallamayan kalabalık bir anda Cristiano Ronaldo ‘ya büyük ilgi gösteriyor;

Bu her ne kadar evsizlere ve yardıma muhtaç kişilere farkındalık yaratmak adına yapılmış bir video ve sosyal deney olsa da dolaylı yoldan insanların iki yüzlülüğünü de gösteriyor. Sanırım Cristiano Ronaldo ‘da bunun bilincinde olacak ki, evsiz kılığında iken kendisini sallamayan kalabalığı, kimliğini açık ettikten sonra kendisi sallamayıp oradan uzaklaşıyor =)

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı