Android Uygulamaya Video Ekleme

Android Uygulamaya Video Ekleme

Bir önceki dersimizde Android Uygulamaya Müzik Eklemenin nasıl yapılacağını anlatmıştık. Bu derste benzer bir şekilde olayının nasıl yapılacağını anlatıyoruz.

Yapacağımız şey müzik ekleme olayında olduğu gibi, önce projemizi başlatır başlatmaz yada sayfa açılır açılmaz bir videonun nasıl oynatacağımızı öğrenmek.

Ardından Android uygulama açılır açılmaz değil de bir butona bastıktan sonra videoyu nasıl başlatacağımızı görücez.

Sonra videoyu durdurmayı öğrenicez.

Son olarak Android uygulamamızda oynattığımız bir videoyu beklemeye alıp, daha sonra kaldığı yerden devam etmesini sağlayacağız.

Daha önceki derslerde videolu anlatıma ek olarak konunun kodlarını veriyordum. Fakat her bir işlem için burada uzun uzun kodları yayınlamanın mantığı yok. Zaten videoda tüm kodlar açık ve net görülüyor. Bundan sonraki derslerde yine kod ve ekran görüntüleri ekleyerek devam ederiz, bu ders böyle olsun.

Bu video aylar öncesinden hazırlanmış son video gençler. Dolayısıyla aylardır yeni ders hazılamıyordum. Stokta olan videoları ekliyordum. Bundan sonraki derslerde artık yeni anlatımlar hazırlanacak. Yani sonraki derslerde Android Studio ‘dan devam etmeye çalışıcaz.

Yeni bir IDE ‘ye geçmemiz bu zamana kadar anlattıklarımızın geçersiz olduğu anlamına kesinlikle gelmiyor. Netice olarak Android Studio ‘da da Java kullanılacak ve yine Android Studio ‘da mantık az çok aynı olucak.

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı