Android 6 M ve Google Ne Yapıyor?

Android 6 M ve Google Ne Yapıyor?

Selamün Aleyküm Kodcu Herif Abi Takipçileri, ben Hüseyin FİLİZ! Bana ulaşmak falan gibi bi düşünceniz varsa ( ki yoktur ) makalenin sonuna bakabilirsiniz. Şimdi ufaktan veya direkt olarak makaleye geçelim.

Şimdi bakıyoruz Android 5.0 çıktı ve sadece bikaç telefona bunun güncellemesi geldi tasarımı güzel inceledik falan da tüm telefonlara gelmesi 2016’yı bulacağından falan bahsediliyo. Durum bu kadar vahimken bir bakıyoruz Android 5.1 güncellemesi çıkıyo bikaç ay içinde diyolar. Resimleri ortalıkta geziyo ve tahminlere göre okullara gidenler dayak yedikten sonra ( yani şubat ayında falan ) çıkıcak.

Ben şimdi gıcır gıcır Vestel bi telefon aldım Android sürümü 4.3 ben şimdi 4.4 güncellemesini mi bekliyeyim? Yoksa 5.0 falan mı bekliyeyim yada zaten benim telefona 4.4 gelene kadar 5.1 çıkıcak onu mu bekliyeyim? Yoksa 6.0 mı? Herkesin kafasına Samsung düşüncesini getiriyordur herhalde. Her gün güncelleme gelirse telefonlara bu uyum gelicek falan biz nabıcaz. Hep yeni telefon mu alıcaz yoksa böyle “Ha yarın gelicek, Aa bugün gelicekti lan” diye bekleyecek miyiz?

Android 6 MHerneyse konuyu çek fena dağıttım hemen bi toparlama çekeyim. Bizim asıl konumuz Android 6 M idi değil mi? Google Inc.in konuyla ilgili henüz bir açıklaması yok fakat Google Inc.de bu proje üzerinde çalışanlardan biri ağzını sıkı tutamadı falan gibi bişeyler oldu ve AndroidPit hemen bunu internete sundu. Android 6 M hakkında büyük bir bilgi kirliliği var ama ben bulabildiğim şeyleri size ayıklayarak sunayım.

Bikaç sitenin ortalama kararına göre 2015’in yazın sonları veya sonbaharda çıkacağı hakkında bi ortak düşüncesi var. Bana göre bu 2015’in son çeyreği ( Ekim, Kasım, Aralık ) da çıkar. Şimdi bir dedikodu gibi şeysi olarak büyüyen bu Android 6 M ‘nin sonunda bulunan M harfi neyi ifade eder?

Milky Bar, Milky Way, Marshmallow, M&Ms, Mud Cake falan olabilir. Çoğu site Milky Way olucak falan desede bana sorucak olursanız yine Google sağ gösterip sol çakıcak ve bu seçeneklerin hiçbiri doğru çıkmayacak nasıl Android L.. Lollipop falan dediler Lion çıktı. Bunda da Medium falan yaparlar görürsünüz.

( Bu yazım sanki olan eski yazıma göre daha iyi oldu. Yavaş yavaş bi şeyler öğreniyoruz. Ben her zaman yaptığım şu çıkışlarımdan yapayım ve bi akrabama selam çakayım. Buradan arka sokaktaki bakkal Hamdi abiye SA )

Son olarak bana ulaşmak isteyenler için aşağıda iletişim butonları bulunmakta herkese kolay gelsin.. Görüşmek üzere..

Hüseyin FİLİZ
Hüseyin FİLİZ
Adım Hüseyin, 17 yaşındayım. Sosyal Medyadan bana ulaşabilirsiniz.
Onur Kınay Facebook Profili
Hüseyin FİLİZ Twitter Adresi

Kodcu Herif 'te Bilgini ve Tecrübeni Paylaşmak İçin Tıkla

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı