Burcu Esmersoy Hacklendi

Burcu Esmersoy Hacklendi

Geçtiğimiz aylarda Apple ‘ın iCloud bulut veri tabanının hacklenmesi, onlarca ünlünün çıplak ve özel fotoğraflarının ortaya çıkması gündemin tam ortasına oturmuştu. Şimdide Türkiye ‘nin ünlü ve güzel sunucusu kurbanı oldu.

iCloud ‘un hacklenmesinin yarattığı güvensizlik ortamı biraz olsun unutuldu derken Burcu Esmersoy ‘un yatakta üstsüz olarak çektirdiği bu selfie gündeme geldi. İlgili bu fotoğrafın nasıl oldu da internete düştüğü hakkında kesin bir bilgi yok. Bunun yanı sıra bu fotoğraftan başka, özel denebilecek bir fotoğrafta yok.

Bu fotoğrafla ilgili olarak Burcu Esmersoy ‘un bir açıklama yapıp yapmayacağı, fotoğrafın internete nasıl düştüğü ile ilgili bilgi verilip verilmeyeceği de merak edilir. Fotoğrafın Burcu Esmersoy ‘un telefonundan hackerların aldığı iddia ediliyor.

İşte Fotoğraf;

Burcu Esmersoy Hack

Bilinmeyen Bilişim Kitabı
 • Burak Yiğit

  Kodcu Herif Reyiz beni şaşırtmaya devam ediyosun 🙂 Bunu doğru yerde paylaştığına eminsin değil mi ?

  • Hacklenme durumu söz konusu, dolayısıyla teknoloji ile alakalı =) Son dönemde yazılım projeleri nedeniyle siteyle ilgilenemedik ve aktifliğimiz düştü. Biraz aktiflik getirelim, ki Kodcu Herif ile alakalı faydalı projeleri hayata geçirebilelim =)

 • Türkiyeli

  Makaleyi yayınlamak için bu uygunsuz fotoğrafı kullanmanız hiç hoş olmamış.
  Sitenizin her yaş grubundan takipçileri olduğunu hatırlatmak isterim.

  Ayrıca sitenizin aktifliğinin düşmesi bence siteyle ilgilenemediğiizden değil sitenize
  gereği kadar makale ekliyorsunuz fakat sitenize eklediğiniz makalelerin tamamını e-posta olarak gönderdiğiniz için makaleler mail üzerinden okunuyor en azından ben öyle yapıyorum dolayısıyla makaleyi okumak için sitenizi ziyaret etmiyorum eminimki birçok kişide böyle yapıyordur.
  E-mail olarak gönderdiğiniz makalelerin tamamı yerine ana başlıklarını gönderseniz devaminı oku linki tıklandığında ilgili makaleye gitse ziyaretci sayınız artar emeğiniz boşa gitmemiş olur.
  Lütfen sitenizi butür fotoğraflarla kirletmeyin en azından buzlama yapabilirsiniz.=)

  • Zaten resimde sansür mevcut. Aynı resmi bir çok büyük internet ve haber sitesi de kullandı. Biz tamamen sansürsüz olanını da bulduk ama buraya koymadık.

   Aktifliğin düşmesinin E-Mail aboneliliği ile ilgili zerre alakası yok =) Çünkü sadece 12 kişi E-Mail abonesi olmuş durumda. Dolayısıyla günde binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor iken 12 kişinin mail nedeniyle gelmemesi çokta sorun değil. Aktifliğin düşmesinin asıl nedeni yakın bir zamana kadar bitirmek için kastığımız yazılım projesi yüzünden günlerce konu girememiş olmamızdı.