Angry Birds Epic ‘te Delirten Güncelleme Hatası

Alışık olduğumuz kuş fırlatarak domuzları yok etme oyunu ‘ün, geçtiğimiz aylarda çıkan ve ezber bozan savaş/strateji oyunu oyununa geçtiğimiz günlerde güncelleme geldi. (Gelmez olaydı …)

10 Milyondan fazla kişi tarafından indirilen oyunun son güncellemesi ile Google Play ‘de oyuna ait sayfada oyuncular meydana gelen hata ile ilgili mesajlar atıyorlar. 21 Ekim tarihinde yapılan güncellemede meydana gelen hatanın 4 gözle düzeltilmesi bekleniliyor.

Güncelleme İle Gelen Yenilikler
Google Play ‘de Angry Birds Epic için “Altın Domuz Makinelerini kullanmaları için ziyarert ediyor”,”Kudretli kartal damga kartlarını daha düşük fiyatlara topla”,”Etkinlik tabelaları artık düzeltildi ve tamamen dolduruldu” gibi güncellemeler yer alsa da asıl göze çarpanlar şunlar;

RPG Puzzle Dragon karakterleri*Mağara kısmına 2 yeni mağara eklendi. Oynayacak bölüm olmamasının sıkıntısı kısa süreliğine giderildi.
*Sınırlı bir süreliğine sıra bazlı, karakterleri eklendi. Bu karakterler ile savaşıp, sıralamada yükselmeye ve en kötü ihtimalle ilk 3’e girmeye çalışıyorsunuz.
*Seviye sayısı 37 ‘ye yükseltildi.

Güncellemede Yapılan Delirten Hata

ile ilgili gelen olumlu gelişmeler gayet güzel. Fakat öyle bir sorun var ki bütün güzelliklerin içine ediyor, ettiğinin üzerine tüy dikiyor. Oyunda oynanılan bir bölümden sonra başka bir bölüm oynanmak istenildiğinde dokunmatik ekran devre dışı kalıyor. Sadece telefonunuzun ana menüsüne dönmenizi sağlayan tuş işe yarıyor ve oyundan çıkmanız gerekiyor.

Bu nedenle bir oyun oynamak için oyundan tekrar tekrar çıkıp giriş yapmanız gerekiyor. Bunun en büyük olumsuz tarafı da  karakterleri ile savaş yapmanızı engelleyip listenizdeki sıralamada yükselmeniz konusunda sıkıntı yaşıyor olmanız.

Angry Birds oyunlarının yaratıcısı olan Rovio şirketinin internet sitesinde ile ilgili bir açıklama görülmüyor. Fakat böylesine büyük, oynamayı direk engelleyen ve sinir bozucu bir hatanın farkında olmamalarının imkanı olmadığını düşünüyor ve şu anda bu saçmalığı düzeltmek için uğraştıklarına inanıyorum.

Eğer bir Angry Birds Epic oyuncusuysanız ve son güncelleme olan 1.1.1 ‘i indirmediyseniz, bu beyinsizce sorun düzeltilene kadar mevcut güncellemeyi sakın indirmeyin.

(Bunun geliştiricilerinin oyundaki kuşlar kadar beyni yok amk … İnsan çıkardığı güncelleştirmeyi, hele ki milyonlarca kişinin oynadığı bir oyunken hangi mantıkla test etmeden yayınlar …)

Ayrıca Kodcu Herif 'te yer alan aşağıdaki konulara da göz fırlatabilirsiniz =)

Bilinmeyen Bilişim Kitabı